« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gereken maddi desteği alamıyoruz"

Türkiye Kano Federayonu Başkanı (TURKAF) Sami Mengütay, “Avrupa ülkeleri arasından olimpiyatlara sporcu göndermek çok zor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TURKAF Başkanı Mengütay, Türkiye'nin kanoda 2012 Londra Olimpiyatları'na sporcu gönderememesinin nedenlerini anlattı.

Kano sporunun Türkiye'de köklü bir geçmişe sahip olmadığını ifade eden Mengütay, “Kano, Türkiye'de yeni yeni ilgi görmekte. Bu alanda başarılı olmamız için zamana ihtiyacımız var” diye konuştu.
Kanoda Avrupa ülkelerinin ön plana çıktığını söyleyen Mengütay, sözlerini şöyle sürdürü:

“Avrupa ülkelerinin kano sporunda 30-40 yıllık geçmişi var. Bu ülkelerin sporcuları gerçekten çok başarılı. Türkiye'nin olimpiyatlara vize alabilmesi için Avrupa ülkelerini geride bırakması gerekiyor. Bu hiç de kolay bir şey değil. Türkiye'de Kano Federasyonu daha yeni kuruldu. Katetmemiz gereken daha çok yol var. Her şeye rağmen Londra Olimpiyatları'nı çok küçük derece farklarıyla kaçırdık. Olimpiyatlara vize alamasak da yeni kurulmuş federasyon olarak bu bizim için başarıdır.”

“Sıkıntılarımız var”

Kanoda tesis ve antrenör sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren Mengütay, bu durumun başarılı olamamalarında etkili olduğunu söyledi.
Mengütay, gerekli maddi desteği alamadıklarını da vurgulayarak, “Avrupa'daki federasyonların bütçesi bizden çok daha fazla. Bu ülkelerle yarışabilmemiz için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler