"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Gerekçeler sizi tatmin etmemiş

RUMUZ: DONNAAyrıldığım erkek arkadaşımı zaman zaman rüyalarımda görüyorum.

Benden neden ayrıldığını açıklamak istiyor. Ve bahane olarak da sürekli ailesini gösteriyor. Ama dün gece rüyamda ablasını gördüm. Nişanlısı ile bizim eve gelmiş ve anneme "Biz nasıl evleneceğiz? Evimiz bile yok" diye dert yanıyordu.

YORUM

Erkek arkadaşınızla ayrılma nedeninizi bilemiyorum. Ancak birinci rüyanız, neden ne olursa olsun sizin bilinçaltı olarak erkek arkadaşınızın ailesi yüzünden ayrıldığınızı ya da erkek arkadaşınızın size bu gerekçeyi ayrılma nedeni veya bahanesi olarak gösterdiğini düşündüğünüzü gösteriyor. İkinci rüyanız ise rastlantısal... Günlük hayatınızda şahit olduğunuz bir olayı kendi üzüntülerinizle ya da kendi ayrılma nedenlerinizle bağdaştırarak rüyanızda farklı oyuncularla seslendirip sahnelemişsiniz. İki rüyanızın sonucu olarak diyebilirim ki, ayrılma nedeniniz sizi çok fazla tatmin etmemiş, bilinçaltı huzursuzluk rüyalar yoluyla rahatlatılmayı bekliyor. Erkek arkadaşınızı son bir kez arayıp tüm sorularınızın yanıtlarını almanız, yolunuza huzurlu bir şekilde devam etmenize yardımcı olacaktır.

Eski sevgilimle rüyada buluştuk

RUMUZ: ŞEBNEM

Şu anda sevgilimle ayrıyız. Rüyamda, sevgilimle arabada gidiyorduk, arabayı o kullanıyordu, ben arka koltukta oturuyordum, arkadan ona sarılmıştım. O da açıklamalar yapıyor, "Seni çok özledim, bir ara ayrılmaya mecbur kaldım ama sensiz olmuyor" diyordu. Çok seviniyordum. Sonra arabadan inip üzerime gül yaprakları döktü. Çok şaşırdım.

YORUM

Rüyanız, ayrılmış olmanıza rağmen eski sevgilinizi hálá unutamadığınızın işareti. Ayrılma nedeninizi bilemiyorum ancak rüyanızdaki araba ve arka koltuk sembollerinin rüyanızda kullanılma biçimi, eski ilişkinizin kontrolünün birlikte olduğunuz dönemde ya da şu anki durumda partnerinizin elinde olduğunu düşündüğünüzü gösteriyor. Rüyanız bu ilişkiye özleminizin bilinçaltı yansıması gibi duruyor. Ama bir de iyi haberim var; rüyanız eğer telepatik bir rüya ise o da bugünlerde sizi düşünüyor olabilir.

RÜYA SEMBOLLERİ

DÜNYANIN SONU:

Rüyasında dünyanın sonunun geldiğini gören kişi, rüyayı gördüğü dönem içerisinde yaşadığı başarısızlığı ya da önemli, üzüntü verici bir olayı kendisi için dünyanın sonu olarak görüp, rüyalarında da aynı şekilde sembolize etmiştir. Veya son günlerde yaşanan savaş manzaralarının bilinçaltı sembolizasyonu şeklinde de yorumlanabilir.

FINDIK:

Şu günlerde gündeme damgasını vuran fındık rüyanıza girdiyse gündemi yakın takip edip etkisinde kaldığınızı gösterir. Rüyalarda tabir olunan genel anlamında ise, piyasalarda gördüğü itibardan fazlasını görür; bilim, sanat ve dine ait tüm bilgilerin simgesidir. Zekayı ve edinilecek önemli bilgileri de sembolize eder. Geleneksel yorumunda, mal ve servet işaretidir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI