Ege Haberleri

EGE

  Gerçekten film gibi

  Fatih DALDAL / BAYRAMİÇ, (DHA)
  12 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ocak 2011 - 20:29

  Çanakkale Bayramiç’te üç kişi bir kuyumcuyu soydu. Soyguncular, peşlerine düşen polis ekiplerini yola attıkları çivilerle safdışı etti. Araçlarının lastiği patlayan polis ekipleri takibi sürdüremedi, soyguncular kayıplara karıştı.

  BAYRAMİÇ Çarşı Caddesi’nde bekçi Hamza Çelik, dün saat 03.00 sıralarında devriye gezerken belediye karşısındaki, Çanakkkale İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li üyesi Bahattin Sezer’in (56) Öztürk Kuyumculuk adlı dükkanının önünde bir otomobille üç kişi gördü. Durumdan şüphelenerek dükkana yaklaşan Çelik, bunun bir soygun olduğunu anlayınca polise haber verdi.
  Kasayı götürdüler
  Olay yerine polis ekipleri geldiğini gören soyguncular, içinde 40 bin lirayla 9.5 kilo altın takı bulunduğu iddia edilen çelik kasayı da alarak 10 plakalı otomobille an yolu yönüne kaçmaya başladı. Soyguncular kaçarken, çelik kasayı açmak için yanlarında getirdikleri oksijen kaynağını bıraktı. Kovalamaca bir süre devam etti.
  Lastikler patladı
  Bayramiç-Çan arasındaki kovalamacada hırsızların yola attığı üç ayaklı çivilerin lastiği patlatması sonucu polis ekibi durmak zorunda kaldı. Arkadan gelen bir başka ekibin peşlerine düştüğü soyguncular izlerini kaybettirdi. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nün Olay Yeri İnceleme Ekipleri, kuyumcu dükkanında soyguncuların izlerini belirlemeye çalıştı. Kuyumcu Sezer, soygunu öğrenince sinir krizi geçirdi. Polis ve jandarma, üç kişiyi yakalamak için geniş çaplı operasyonlar yapıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı