Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerçekleri konuşalım...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Yıllarca bu camianın içerisindeyim. İyi ve kötü günlerini de yaşadım. Her zaman geleceğe baktığım için, geçmişi kurcalamak hiç istemedim. Ama bakıyorum da, hala geleceğe yönelik politikalar bir tarafa bırakılmış, geçmiş adeta temcit pilavı gibi gündeme getiriliyor... İyi o zaman ben de getireyim... Beşiktaş'a Oktay'ı, Orhan'ı kim sattı? İstanbulspor'a Saffet'i kim verdi? Ya Fatih'i Altay'a... O esnek mukavele olmasaydı, Şota ile Arçil şu an Trabzonspor formasını giymeyecek miydi? Küçük bir anı:

Şu an Manchester City formasını giyen Giorgi Kinkladze, tam onbeş gün bitişik evimde, yani Şota'nın konutunda tatil yaptı. O ara Kenan İskender'i telefonla aradım. Dönemin, futboldan sorumlu asbaşkanı... Adam Trabzonspor'da oynamak istiyor ve üstelik çok düşük bir ücretle... Bunu alın dedim... Sevgili İskender bana aynen şunu söyledi: Orhan; paran varsa bana ver... Ben futbolcu transferini çok iyi bilirim...

KİMSEYİ SUÇLAMIYORUZ

Öğrenebildiğim kadarıyla, bu oyuncunun değeri şimdi 12 milyon dolarmış. Sakın kimseyi suçladığımı sanmayınız. Günün koşulları belki öyleydi. Ama eleştiri getirirken de, lütfen biraz insaflı olunuz. Yönetimlerin tümünün de hatası olmuştur. Ama katkılarını da kimse inkar edemez. En acımasız eleştiriler yaptığım günlerde amacım, Trabzonspor'a politika girmemesi içindi.

Birkaç gün önce, Trabzonspor altyapısının 15 yaş grubunun idmanını izledim. Mükemmel oyuncular var. O ara Özkan Sümer'i gördüm. Kendisinden o grupla ilgili bilgi aldım. Ancak öğrendiğim bir şey karşısında donakaldım. Sahada bulunan, yaklaşık yirmi oyuncudan onaltısı İngilizce biliyormuş. Evet; yanlış okumadınız. O, pırıl pırıl gençlerin tam onaltısı İngilizce biliyor.

O zaman neyi tartışıyoruz arkadaşlar... Bu kin ve nefret niye? Trabzonspor'dan çıkarı olan asalaklar varsa, açıklansın biz de bilelim... İşte gerçek burada... Trabzonspor'un geleceği altyapıdadır. Ve o fidanlar yeşermeye başlamıştır bile... Kimse dışarıdan gazel okuyup, ahkam kesmeye kalkışmasın. M.Ali Yılmaz'ın söylediği de doğrudur. Bu formayı seven burada kalır, istemeyen de çeker gider.Bunları da Beğenebilirsiniz