"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Gerçekler

Galatasaray yoğun maç stresine alışkın olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kocaeli gibi çok koşan bir rakibin ardından, ligin eskisi kadar olmasa da güçlü rakiplerinden G.Antep'i rahatça geçti. Maçtan önce ayak üstü lafladığımız bir arkadaş G.Saray tribünlerinin ortak endişesini dile getirdiğinde ‘‘ağzından yel alsın‘‘ demiştik. Endişe şöyle; ‘‘Fener puan kaybettiğinde G.Saray da kaybediyor.’’

İçten içe benim de paylaştığım bu endişe neyse ki dün gerçekleşmedi. G.Saray'ın sistemi gayet güzel oturmuş. Bunu Madagaskar'dan, Kolombiya'ya kadar zaten herkes biliyor. Sergen gününde değil. Olsun. Ayhan iki kişilik oynuyor. Yıldızların sayısının artması ve takımın giderek daha da artan bir tempoyla oynaması haliyle tribünün de hoşuna gidiyor.

TANSİYON

G.Saray'ın dün gece özellikle ilk yarıda oynadığı futbol taraftarı mest etti. Dün geceki maçtan bahsederken hakem Metin Tokat'dan bahsetmemek olmaz. Sakin giden maçı çileden çıkartmak için yanlış üstüne yanlış yaptı. Tribünün tansiyonunu arttırdı. Kendisi beğendi mi yaptığını, ona sormak lazım. Batista'nın kafasında Mustafa'nın kramponunun izi çıktı. Yazık değil mi şimdi. Aynı dakikalarda Antepli Hakan da sedye ile oyunu terk etmek zorunda kaldı. Ali Sami Yen'in ambulansları full mesai yaptı dün gece. Bu kadar sertliğin olmasında hakemin etkisi muhakkak ki var.

Ama neyse bırakalım tüm bunları bir kenara. G.Saray dün gece hiç te fena olmayan bir futbol ve net bir skorla zorlu bir engeli daha aştı. 3. yıldıza heveslenen çok, biliyoruz fakat G.Saray'ın bu yıldıza gün geçtikçe yaklaştığıda gerçek.

Zaten malumunuz G.Saray'ın işi gerçeklerle.
X