Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Gerçek şampiyonluk yeni bir Nihat yetiştirmek'

Beşiktaş PAF Takımı Antrenörü Fikret Demirer, altyapı ekibi olarak kendilerinin yarışmacı değil, yetiştirici olduklarını belirterek, “Ligi şampiyon tamamlamaktansa, Nihat Kahveci gibi bir oyuncu yetiştirmek benim için gerçek şampiyonluktur” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fikret Demirer, kulübün resmi internet sitesinde yeni sezonla ilgili yaptığı açıklamada, (A) takıma futbolcu yetiştirmek için mücadele ettiklerini ifade ederek, “Tek hedef alt gruplardan gelen oyuncuları (A) takımımız için en iyi şekilde yetiştirmek. Genç futbolcularımızı (A) takımda yaşayacakları tecrübeye teknik, taktik, mental ve psikolojik olarak hazırlamayı hedefliyoruz. Bizim için en büyük başarı bir oyuncumuzu profesyonel takımımızda görmektir. Biz maç kazanmak için değil, oyuncu kazanmak için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

PAF Ligi'nde şampiyon olmanın mutlaka güzel bir sonuç olacağını kaydeden Fikret Demirer, “Şampiyonluk kesinlikle çok güzel bir şey, fakat iki seçenek var. Ya şampiyon olacaksınız, ya da iyi oyuncu yetiştireceksiniz. Oyuncu yetiştirmek bana daha akıllıca geliyor” dedi.

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar başta olmak üzere teknik direktör Jean Tigana, altyapı genel koordinatörü Mehmet Ekşi ile çok iyi bir uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Demirer, “Tigana, gençler için çok özverili çalışıyor ve çok olumlu düşüncelere sahip. Bu ilgisinden dolayı altyapı olarak gurur duyuyoruz. Bizim için kısa günde kazanılan başarıların bir önemi yok. Yaptığımız planların hepsi uzun vadede başarı getirecek planlar” dedi.
Takım olarak, PAF Ligi'nde 1987 doğumlu oyuncuların ağırlıkta olduğunu belirten Fikret Demirer, “Ancak PAF takımımız 1989'lu oyuncularla da mücadele edecek. Çok çalışarak hem maç kazanmanın, hem de oyuncu yetiştirmenin planlarını yapıyoruz. (A) takımımızın emrindeyiz. Bütün çabamız profesyonel takımımızın menfaatleri içindir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler