« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerçek şampiyon biziz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ta görevi sona eren Briegel'den ilginç açıklamalar

‘‘Yönetimin ucuz transfer politikası ile kadro olarak rakiplerimizin gerisinde kaldık. İkinciliğimiz büyük başarıdır’’ diyen Alman teknik adam, ‘‘G.Saray maçında penaltılarımız verilseydi zafer şarkılarını biz söyleyecektik’’ iddiasında bulundu.

SORUNLAR YAŞANDI

Beşiktaş Teknik Direktörü Briegel, sezonu değerlendirirken, ‘‘Bu kadro Türkiye'nin gerçek şampiyonudur’’ dedi. ‘‘Sezon başı teknik kadro sorunu, sakatlıklar, oyuncu problemi ve hakem hataları yaşadık’’ diyen Alman teknik adam, ‘‘G.Saray maçında penaltılarımız verilseydi zafer şarkılarını biz söyleyecektik’’ iddiasında bulundu.

EN UCUZ TAKIM

Sezon başından bu yana rakiplerinin beş yabancı futbolcu ile sahaya çıktığını vurgulayan Briegel şöyle konuştu: ‘‘Önemli olan ekip yaratmaktır. Türkiye liglerinin en ucuz takımı ile ikinciliği alıp Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına katılma hakkı elde ettik. Bu başarı değil de nedir’’ dedi.

TRANSFER YAPILMADI

Briegel kendisine yapılan eleştirileri kabul etmediğini belirterek şöyle konuştu: ‘‘ Eğer transferde maddi olarak iyi imkanlara sahip olsaydım Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi'nde final oynatırdım. Hapoel Hayfa maçında bazı oyuncuların bonservis sorunu bile çözülmemişti. ’’

TAKIM GENÇLEŞTİ

Beşiktaş'a Nihat, Yasin, İlhan, Ayhan gibi gençleri kazandırmanın gururunu yaşadığını anlatan Briegel konuşmasını şöyle tamamladı: ‘‘Takımı gençleştirdim. Yönetimin ucuz transfer politikası ile ligi ikinci bitirdik. Bu takım için sezon başında ‘Ligi altıncı bitirir' iddiasında bulundular ama yanıldılar.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler