Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gerçek gündeme dönelim

  ANKARA
  11.08.2014 - 01:42 | Son Güncelleme: 11.08.2014 - 01:06

  Abdullah Gül, oyunu kullandıktan sonra “Cumhurbaşkanı olarak bütün arzum, görüşüm ve tavsiyem, artık Türkiye’nin yarından (bugün) itibaren gerçek gündemine dönmesi. Demokrasi ve hukuk yolunda, kendisini çok daha güçlendirerek, ekonomisini çok daha sağlamlaştırarak yoluna devam etmesidir” dedi.

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ve eşi Reyhan İsen ile birlikte oyunu dün Çankaya İlkokulu’na kullandı. Gül çifti gelmeden önce Başbakanlık AFAD görevlileri oy verilen sınıfta ve sandık çevresinde özel cihazlarla radyasyon ve kimyasal ölçümü yaptılar. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, okulun girişinde vatandaşlarla kısa süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra 1153 No’lu sandığın bulunduğu sınıfa giden Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, oylarını birlikte sandığa attılar. Oyunu kullandıktan sonra “Hayırlı olsun” dileğinde bulunan Gül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TBMM’nin seçtiği son Cumhurbaşkanı sıfatıyla, son kez oy kullandığını söyledi. “Cumhurbaşkanı seçilme sürecinde yaşanan, demokrasiye, hukuka aykırı ve onu zorlayan olaylar söz konusu olduğu için 7 yıl önce anayasa değişikliği yapma mecburiyeti hissettiklerini” belirten Gül, daha sonraki referandumda cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi arzusu gösterilince değişikliklerin gerçekleştiğini anımsattı.

  TAŞINACAK MI?

  Gül, “12’nci Cumhurbaşkanı yarın (bugün) belli olmuş olacak. Bunun, Türkiye için hayırlı olmasını temenni ediyorum, iyilikler getirmesini temenni ediyorum. Cumhurbaşkanı olarak bütün arzum, görüşüm ve tavsiyem, artık Türkiye’nin bugünden, yarından (bugün) itibaren gerçek gündemine dönmesi. Demokrasi ve hukuk yolunda, kendisini çok daha güçlendirerek, ekonomisini çok daha sağlamlaştırarak yoluna devam etmesidir. Ümit ederim her şey bu şekilde olur” diye konuştu. Tüm vatandaşlara yeniden teşekkürlerini ileten Gül, makam aracına binerken bir gazetecinin “Ankara’dan taşınacak mısınız” sorusuna ise gülümseyerek “Bakalım” yanıtını verdi.

  ERDOĞAN’I KUTLADI

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı