Gerçek bir ajans gibi

KIRMIZI/YAZI DİZİSİ
30.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

GENÇ Kırmızı’yı kazanan Anadolu Üniversitesi öğrencileri Nurgül Geçin ve Gürkan Erman, Kırmızı’nın üniversite öğrencilerinin teorik bilgilerini uygulamaya koyabilecekleri önemli bir platform olduğunu vurguladı.

Geçin ve Erman, Sektördeki önemli isimleri ve onların başarılarını görme imkanı sunan Genç Kırmızı’nın gelecek için ışık tuttuğunu belirterek ödül getiren çalışmalarını şöyle anlattı:

“Film festivali yarışması için hazırladığımız afişle öğrencinin kendini yönetmen koltuğunda hayal etmesini sağlayarak yarışmaya katılmasını teşvik etmeyi amaçladık. Minimalist, bakanı yormadan direk fikri alabileceğiniz bir çalışma olması için çabaladık. Beyin fırtınası sürecin başlangıcıydı. Fikri bulana kadar saçmalamaktan korkmadan birçok fikir attık grupça ortaya. Normal ders sürecinden daha eğlenceli hoca öğrenci gibi değil gerçekten küçük bir reklam ajansı gibiydik. Danışman hocamızın yönlendirmesiyle olgunlaşabilecek fikre karar vermek için orjinale yakın eskizlere ihtiyaç vardı tabi ki. Bir yandan da zamanımız daralırken bu fikri teknik olarak hızlı çözebileceğimiz vektörel çizimle çözüme ulaştırmaya karar verdik. Doğru renkler, doğru biçim ve doğru tipografi olabilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Son olarak bize bu imkanı sunan Genç Kırmızıya çok teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı