Gündem Haberleri

GÜNDEM

  George Michael fena faka bastı

  Hürriyet Haber
  10 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 10 Nisan 1998 - 00:01

  Rum asıllı İngiliz şarkıcı George Michael'ın ABD'de bir park tuvaletinde cinsel ilişki teklifinde bulunduğu erkek, polis çıktı.

  İlginç olay, Los Angeles’ın Beverly Hills semtindeki Will Rogers Parkı'nın tuvaletinde geçtiğimiz salı yaşandı. Cinsel tercihlerini hep gizleyen şarkıcı Michael, yan tuvaletteki bir adama sarkıntılık ederek, cinsel ilişki teklif etti. Sonra da pantolonunu indirerek adamın gelmesini bekledi. Asıl adı Yorgos Panayiotou olan şarkıcı, karşısında bir polis bulunca şoke oldu. Polis şarkıcıya kelepçe takıp, gözaltına aldı.

  Gözyaşına boğuldu

  Kelepçelenirken gözyaşlarına boğulan Michael karakola götürüldü. Burada ifadesi alınırken sinirden titrediği bildirilen şarkıcı kefaletle serbest bırakıldı. Beverly Hills'deki evine kapanan ünlü şarkıcının olanlardan büyük üzüntü duyduğu, hiç kimseyle konuşmadığı belirtildi. Michael, 5 Mayıs'ta, Beverly Hills'de mahkemeye çıkacak.

  Basın haklı çıktı

  Wham ikilisinin solisti olarak yıldızının parladığı 1982 yılından beri cinsel eğilimi İngiliz basınının merak konusu olan Michael'ın tutuklanması özellikle bulvar basınından büyük ilgi gördü. Özel yaşantısını sır gibi saklayan, basının eşcinsel olduğunu iddia ettiği Michael'ın bir erkeğe cinsel tacizde bulunması, haberi manşetten veren bulvar gazetelerinin ‘Biz dememiş miydik?’ tavrı takınmasına yol açtı.

  Albüm satışları artar

  ABD ve İngiltere'deki müzik eleştirmenleri, Michael’ın bu skandaldan zarar göreceğini düşünenlerin aksine, popülaritesinin artacağını öne sürüyorlar. 1995'te Hollywood'da sokak ortasında, arabasında bir fahişe ile oral seks yaparken yakalanan ünlü aktör Hugh Grant'ın olaydan sonra yükselişe geçtiğini hatırlatan eleştirmenler, Michael'ın albümünün rekor düzeyde satacağını savunuyorlar.






  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı