Genpa ve A-Tel halka arzdan vazgeçti

Hürriyet Haber
02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.12.2000 - 00:01

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Genpa ve A-Tel'in halka açılma başvurusunu, talepleri üzerine işlemden kaldırdı. Türk Hava Yolları, Okan Tekstil ve Milpa'nın hisse senedi ihraç başvuruları kurul kaydına alındı

SPK'nın Haftalık Bülteni'nde yer alan bilgiye göre, bu hafta, 5'i hisse senedi, 1'i yatırım fonu katılma belgesi ihracı olmak üzere toplam 6 ortaklık başvuruda bulundu.

Hacı Ömer Sabancı Holding 22 trilyon 500 milyar lira bedelli, 127 trilyon 500 milyar lira da bedelsiz hisse senedi ihracı için Kurul'a başvurdu.

Alcatel Teletaş 6 trilyon liralık bedelsiz, Yapı Kredi Yatırım Ortaklığı da 1 trilyon 110 milyar lira bedelli, 1 trilyon 110 milyar lira da bedelsiz hisse senedi ihracı için Kurul'a başvuruda bulundu.

Finansbank ise 34 milyar lira tutarında B Tipi Likit Fon katılma belgesi için SPK'ya müracaat etti.

Öte yandan, bu hafta iki ortaklığın menkul kıymet ihraç başvurusu talepleri üzerine işlemden kaldırıldı.

SPK, Genpa'nın 700 milyar liralık, A-Tel Pazarlama'nın da 1 trilyon 177 milyar liralık halka açılma başvurusunu, talepleri üzerine işlemden kaldırdı.

Bu arada, Genpa'nın kayıtlı sermaye sistemine geçiş başvurusu da talebi üzerine işlemden kaldırıldı.

THY, Okan Tekstil, Milpa kayda alındı

Öte yandan, bu hafta 9 ortaklığın 25 trilyon 330.5 milyar liralık bedelli 20 trilyon 252.5 milyar liralık da bedelsiz hisse senedinin Kurul kaydına alınma talebi kabul edildi.

Buna göre, Türk Hava Yolları'nın 12.5 trilyon liralık bedelli, 12.5 trilyon liralık da bedelsiz, Okan Tekstil'in 2.4 trilyon lirası bedelli 2.4 trilyon lirası bedelsiz, Milpa'nın da 4 trilyon 562 milyar lira bedelsiz hisse senedi Kurul kaydına alındı.

Sermaye artırımları

Bu arada Kurul, THY'nin kayıtlı sermaye tavanını 175 trilyon liradan 500 trilyon liraya, Parsan'ın 3 trilyon liradan 10 trilyon liraya, İş Yatırım Ortaklığı'nın 30 trilyon liradan 135 trilyon liraya, daha önce kayıtlı sermaye tavanı olmayan Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama'nın da 12.5 trilyon liraya yükseltme talebini uygun buldu.

Bu hafta içinde 2 ortaklığın (Anadolu Gıda ve İhlas Finans) ortakları tarafından portföylerinde bulunan hisse senetmlerini kurul kaydına alınma talebi de uygun görüldü.

9 yeni yatırım fonu

SPK, bu hafta 9 adet yatırım fonu katılma katılma belgesini kayda aldı. Türk Ticaret Bankası'nın 1 trilyon liralık A Tipi Karma Fonu, Garanti Bankası'nın 1 trilyon liralık Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları Çocuklarının Tahsiline Yardım Vakfı A Tipi Özel Fonu, Akbank'ın 1 trilyon liralık A Tipi Mali Kuruluşlar Sektör Fonu ve 1 trilyon liralık A Tipi Karma Fonu, Türk Ticaret Bankası'nın 1 trilyon liralık B Tipi Likit Fonu ve Tekstil Menkul Değerler'in 3'er trilyon liralık A ve B Tipi Değişken Fonları Kurul kaydına alındı.

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler'in A Tipi Mali Kuruluşlar Sektörü Fonu'nun 1 trilyon liradan 2 trilyon liraya artırımı ve A Tipi Hisse Senedi Fonu'nun 2 trilyon 250 milyar liradan liradan 4.5 trilyon liraya artırımının da Kurul kaydına alınması uygun görüldü.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı