GE'nin Bulut Çözümleri Servis Çalışanlarına Öngörü Sağlıyor

Hürriyet Haber
21.09.2017 - 15:19 | Son Güncelleme:

Santral sahipleri piyasada rekabet için türbinlerini en yüksek verimlilik noktasına taşımak istiyor. Ancak bu durum, formunun zirvesinde olmayan ekipmana zarar da verebiliyor. Santral sahiplerinin diledikleri zaman ekipmanın her bir parçasının sağlamlık durumuna ilişkin net bir bilgi elde etmeleri kısa bir süre öncesine kadar mümkün değildi. Bu yüzden pek çok operatör böyle bir riski almaya hazır değildi.

Ancak yeni yazılım uygulamalarından oluşan bir paketle, bu durum kısa bir süre içinde değişebilir. Bu yıl Berlin'de gerçekleşen ve her yıl düzenlenen Minds + Machines konferansında GE Dijital, endüstriyel yazılım geliştiricisi ServiceMax’in dijital saha servis yönetim çözümü ile GE'nin Varlık Performans Yönetimi yazılımını bir araya getiren yeni bir yazılım çözümünü tanıttı. Yeni entegre çözüm sayesinde, yenilenebilir enerjiden havacılığa kadar uzanan çok çeşitli sektörlerden şirketler, ekipmanlarının performansıyla ilgili olarak, bakım ve santral yönetimi konularında daha iyi kararlar almasını sağlayacak daha net bir bakış açısı elde edebilecek.

Yeni yazılım, reaktif olmak yerine proaktif olmaya geçiş konusunda endüstride daha büyük bir trendin bir parçası olma özelliğini taşıyor. Şirketler, sorunlara yanıt vermek için her yıl milyonlarca dolar harcıyor. Endüstriyel İnternet, işler karmaşık hale gelmeden önce sorunların tespit edilmesini ve bunlarla baş edilmesini sağlıyor.

GEnin Bulut Çözümleri Servis Çalışanlarına Öngörü Sağlıyor

Varlık Performans Yönetimi (APM) ve Saha Servis Yönetimi (FSM) paketleri, rüzgar santrali veya fabrika çevresindeki binlerce sensörden gelen verileri otomatik olarak toplayıp analiz ediyor. Bu sayede kullanıcılar, geleneksel izleme yöntemlerini geride bırakarak gelişmiş öngörülebilir bakım ve yönetim çözümleri kullanabiliyor. GE'nin Endüstriyel İnternet platformu Predix'te çalışan, ServiceMax ve Varlık Performans Yönetimi’ni (APM) bütünleşik çözümü operatörlerin ekipmanı ne zaman ve nasıl üretime alacakları ve durduracakları konusunda gerçek zamanlı kararlar almasına olanak tanıyacak.


GE Blog içerikleri için http://geturkiyeblog.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sponsorlu içerik

 

 

 

Osman Birgili: “Şu anda doğan çocukların gelecekte hangi mesleği yapacağı belki henüz icat bile edilmedi" | Ofis Dışındaİş dünyasının liderleri, geleceği konuşmak için “Ofis Dışında” buluşuyor. Bu haftanın konuğu, Tekfen Holding Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili.geleceğin meslekleri ile ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu. Birgili, 2030 yılı itibarıyla internet teknolojilerinin hayatımıza neler getireceği konusundaki şaşırtıcı tahminlerini paylaşıyor. <br>Ofis Dışında, Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. <br>Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC <br>Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu
Etiketler: Dijital Sanayi , bulut

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı