« Hürriyet.com.tr
MENÜ

(G)enetiği (D)eğiştirilmiş (O)yuncu Elano

Galatasaray'ın, Premier Lig ekibi Manchester City'den büyük umutlarla transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Elano Blumer, resmen sarı-kırmızlı takımın elinde patladı.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Transferin gerçekleştiği zamanlarda 'İşte yeni Hagi', 'Galatasaray aradığı 10 numarayı buldu' şeklinde yorumlar yapılmıştı. (Tıpkı Cassio Lincoln'de olduğu gibi) 'Bu adam bizi coşturur' diyenler şu anda 'Coşkun' bir şekilde ortalıkta dolaşıyor.

 

8 milyon Pound'a City'den alınan Brezilyalı, (yıldız diyemiyorum) neden bu kadar kötü?

 

Bu konu hakkında hiç düşünüldü mü? Bence düşünüldü. Çünkü ortadaki laflar şu: 'Alışması lazım, ‘Gerçek Elano bu değil’.


Daha ne kadar alışacak. Ligde 13. haftaya gelindi. Takım Avrupa Kupası’nda tur atladı diyebiliriz. Bu dönemde oyuncunun kazandırdığı maç yok, takıma verdiği yarar yok,futbol hiç yok.

 

Tüm bunları bir kenara bırakalım Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga yine de bu adamdan vazgeçmiyor. Her zaman aday kadroya dahil ediyor. Eğer varsa bir bildiği bizimkilere söylesin de biz de adama o şekilde davranalım veya varsa psikolojik sorunları (sadece sarı-kırmızılı çatı altında) bizde ona göre önlemimizi alalım. Alalım ki bir ‘Lincoln faciası’ daha yaşamayalım.

 

Konuyu bir de başka bir açıdan değerlendirelim..

 

Bu adam GDO’lu mu?

 

Birileri tarafından yıldız olarak gösteriliyor. (Başta Dunga) Takıma alışınca çok iyi seviyelere çıkacak deniliyor.

 

Tüm bunlar göz önüne alınınca insanın ‘bu oyuncu GDO’lu mu?’ diyesi geliyor.. Çünkü bir yandan oyuncuyu kötü olduğu halde baş üstünden tutan yorumlar. Diğer yanda da Elano’nun mükemmel(!) formu.. Tam bir ‘tezatlık’ harikası…

 

Biz bu adamı izlerken kesin yanlışlık yapıyoruz. Bazıları bizim göremediklerimizi görüyor ya da gördüklerini sanıyor. Herhalde tüm sorun bizde.

 

Yani sonuç şu: Elano, birileri için ‘organik oyuncu’, benim gibi düşünenler içinse tam bir GDO harikası.


Bunları da Beğenebilirsiniz