Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Generallerin eşlerine soruşturma

  Serpil KIRKESER - Cem TURSUN - İSTANBUL DHA
  16 Mayıs 2011 - 15:32Son Güncelleme : 16 Mayıs 2011 - 15:48

  'Balyoz davası' sanıklarının eş ve yakınları tarafından oluşturulan "Vardiya Bizde Platformu" üyelerinin duruşma salonu önündeki yol üzerinde yaptıkları eylem iki general eşinin başına dert oldu. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan eylemde grubun önünde yer alan Nilgül Doğan ve İrem Kutluk'un "2911 sayılı Toplu Gösteri ve Yürüyüş Kanununa muhalefet etmek" suçlamasıyla soruşturma başlattı.

  Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, "Vardiya Bizde Platformu" üyelerinin 5 Mayıs 2011 tarihinde duruşma salonu önünde "alkışlama eylemi" sırasında yolu trafiğe kapattıkları yönünde televizyonlarda ve gazetelerde çıkan haberleri ihbar kabul ederek, "2911 sayılı Toplu Gösteri ve Yürüyüş kanunu'na muhalefet etmek" suçundan soruşturma başlattı.

   

  Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, gösterici grubun önünde yer alan iki kadının kimliklerinin tespit edilmesi için güvenlik güçlerine talimat verdi. Görüntülerden yola çıkan Jandarma yetkilileri, grubun önünde yer alan kadınlardan birisinin tutuklu sanık Çetin Doğan'ın eşi Nilgül Doğan, diğerinin ise tutuklu emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk'un eşi İrem Kutluk olduğunu belirledi ve hazırladığı tutanağı savcılığa gönderdi.

   

  Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Nilgül Doğan ve İrem Kutluk'un Toplu Gösteri ve yürüyüş Kanununa muhalefet etmek" iddiasıyla soruşturma başlattı. Nilgün Doğan ve İrem Kutluk'un önümüzdeki günlerde de soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı