Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genelkurmay'dan 'köstebek' açıklaması

  DHA
  31 Aralık 2009 - 10:01Son Güncelleme : 31 Aralık 2009 - 12:09

  Genelkurmay Başkanlığı, “Bilgi sızdırdığı iddia edildiği için hakkında bilgi toplama faaliyet icra edilen ve yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında

   

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda şunlar kaydedildi: 

  “Bilgi sızdırdığı iddia edildiği için hakkında bilgi toplama faaliyet icra edilen ve yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında adı gündeme gelen askeri personele yönelik bugüne kadar ileri sürülen bu iddiaları doğrulayacak herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır.”

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ,  “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, ebedi Başkomutanımız Atatürk'ün engin  düşüncelerinin rehberliğinde yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizle, güçlü bir  Türkiye idealine ulaşmanın gayreti içindeyiz” dedi.

  Orgeneral Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde Türk  Silahlı Kuvvetlerin mensuplarına hitaben yayımlanan yeni yıl mesajında, uygarlık  yolunda daha iyiye ve daha güzele ulaşma adına tazelenen umutlarla, yeni bir yılı  karşılamanın coşkusunu yaşadıklarını belirtti. Orgeneral Başbuğ, mesajında  şunları kaydetti:

  “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak ebedi Başkomutanımız Atatürk'ün engin  düşüncelerinin rehberliğinde yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizle, güçlü bir  Türkiye idealine ulaşmanın gayreti içindeyiz. Vatanın gayretli kimselerin  omuzları üzerinde yükseleceğine inanarak çalışan nitelikli personelimizle,  enerjimizi başka alanlarda tüketmeden, emin adımlarla bu hedefe doğru ilerlemeye  devam ediyoruz. Güçlü sağduyusu ve daima yanımızda hissettiğimiz güveni ile yüce  ulusumuzun, bu faaliyetlerde özveriyle çalışanları, minnet ve şükran duygularıyla  hatırlayacağına inanıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk ve silah  arkadaşlarını, Türk milletinin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden  aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anar; sağlık,  mutluluk ve başarı dileklerimle Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakar mensuplarının,  emeklilerinin ve aile bireylerinin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı