Gündem Haberleri

  Genelkurmay önünde silahlı kişiye gözaltı

  DHA - A.A.
  08.08.2006 - 13:41 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay'da meczup gerginliği. Genelkurmay önünde üzerinde iki tüfek ve bir tabanca ile yakalanan Mustafa B. 'mehdi' olduğunu iddia etti.

  Genelkurmay Başkanlığı güney nizamiyesi çevresinde görev yapan askeri personel, nizamiye çevresinde dolaşan ve şüpheli gördükleri bir kişiye kimlik sordu.

  Askeri personel tarafından, şüpheli davranışlarda bulunan bu kişinin üzerinde yapılan aramada, 6.35 milimetre çapında bir silah, mavzer marka bir tüfek ile bir av tüfeği bulundu.

  Bu sırada, Genelkurmay Başkanlığı çevresinde görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de olay yerine geldi.

  Adının Mustafa B. olduğu belirlenen 45 yaşlarındaki şüpheli, bölgede görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

  “MEHDİ” OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

  Mustafa B'nin, yapılan ilk sorgusunda, “Gebze'den geldiğini ve 'mehdi' olduğunu” söylediği öğrenildi. Sorgusu devam eden ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Mustafa B'nin, hastanede sağlık kontrolünden geçirileceği bildirildi.

  EVİNE BASKIN

  Mustafa Balcı'nın, Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası Beldesi yakınlarındaki Tavşanlı Köyü'nde evi bulunduğu, kendisinin ise 2 yıla yakındır aynı köy yakınlarındaki bir arazinin içine yaptığı kulübede kaldığı anlaşıldı. Mustafa Balcı'nın hem köydeki evi, hem kulübesi bugün polis ve jandarma ekiplerince didik didik arandı.

  Yapılan araştırmalar sonucunda Tavşanlı Köyü'nde oturduğu, evli ve 2 çocuk babası olduğu anlaşılan Mustafa Balcı'nın daha önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yatarak tedavi gördüğü ve 1994 yılıda havaya ateş açma suçundan poliste sabıkasının bulunduğu da belirtildi. Adresi belirleyen jandarma ve polis ekipleri, ortaklaşa olarak önce Tavşanlı Köyü'ndeki evi basarak arama yaptı. Kimsenin olmadığı belirtilen evde sadece 10'a yakın av tüfeği fişeği bulundu.

  AÇIKLAMA YAPILMADI

  Mustafa Balcı'nın köy yakınlarında yol kenarında satın aldığı 3 dönüm arazi üzerine de bir kulübe yaptığı ve 2 yıldan beri burada kaldığı, arazide tavşan ve tavuk beslediği anlaşıldı. Buraya da giden ekipler kulübeyi didik didik aradı. Ancak içerde herhangi bir şeyin bulunup bulunmadığı konusunda açıklama yapılmadı.

  Tavşanlı Köyü Muhtarlığı 2'inci Azası İbrahim Kesici ise, Mustafa Balcı'nın evli ve 2 çocuk babası olduğunu, sinirli bir yapıya sahip bir kişi olarak tanıdıklarını belirterek, “Akli dengesinin bozuk olduğunu sanmıyorum. Bu araziyi de 2 yıl önce satın alıp kulübe yapmıştı” demekle yetindi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı