Gündem Haberleri

  Genelkurmay: İki IŞİD mensubu yakalandı

  AA
  15.07.2015 - 15:14 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığından, Kilis'in Elbeyli ilçesi sınır hattında, yasa dışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye giren IŞİD terör örgütü mensubu 2 kişi ile Gaziantep'te örgüte katılmak için Suriye'ye gitmeye çalışan 4 kişinin yakalandığı bildirildi.

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylar ve günlük faaliyetlere ilişkin bilgilere yer verildi.

  Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu bir kişi, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı hudut unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1'inci Hudut Alay Komutanlığı unsurları tarafından, Kilis'in Elbeyli ilçesi sınır hattında yasa dışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye giren IŞİD terör örgütü üyesi yabancı uyruklu 2 şahıs yakalandı.

  Yine hudut unsurları tarafından, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesi Suriye sınır hattında, DAEŞ'e katılmak için Türkiye'den Suriye'ye geçiş yapmaya çalışan 4 kişi yakalandı.

  Olaylarla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

  TÜRKİYE SINIRLARINDAKİ FAALİYETLER

  Genelkurmay Başkanlığının açıklamasına göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birlikleri tarafından gün içerisinde, Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan 696 ve Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan 11 olmak üzere toplam 707 kişi yakalandı.

  Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 24 kişi ile Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 58 kişi yakalandı.

  Gün içerisinde, kara hudutlarında yasa dışı geçiş teşebbüsü esnasında toplam 789 kişi yakalandı.

  Ayrıca hudut hattında; 808 karton sigara, 295 kilogram muhtelif gıda maddesi, 110 cep telefonu parçası, 69 poşetli gıda maddesi, 67 büyükbaş ve küçükbaş hayvan ele geçirildi.

  Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 529, Jandarma Genel Komutanlığı unsurları tarafından da 11 kişi yakalandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı