Gündem Haberleri

  Genel Yayın Koordinatörüne 6 yıl sonra gelen tahliye

  Selahattin GÜNDAY / DHA
  07.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü MLKP davasında 6 yıldır tutuklu yargılanan Atılım Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Sedat Şenoğlu’nun da aralarında bulunduğu 11’i tutuklu 26 sanığın yargılanmasına dün devam edildi.

  Çağlayan’daki İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya katılan tutuklu sanıklar, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu. Savunmaların ardından kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Sedat Şenoğlu’nu üzerine atılan suçun niteliği ve suç vasfının değişme ihtimali ile tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliye etti. 10 sanığın tutukluluğuna karar verilerek duruşma ertelendi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede ve Sedat Şenoğlu’nun da arasında olduğu 13 kişi hakkında “yasa dışı örgüt üyesi olmak”, “patlayıcı madde bulundurmak”, “sahte kimlik kullanmak” ve “Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçlarından 10.5 ile 45 yıl arasında değişen hapis cezaları talep ediliyor.
  MLKP örgütünün üst düzey yöneticileri oldukları ileri sürülen diğer 13 kişi hakkında ise “anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs etmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.        

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı