Gündem Haberleri

  Genel Sekreterlik şimdilik kalıyor

  Okan KONURALP/ANKARA
  22.05.2010 - 00:41 | Son Güncelleme:

  Genel Sekreterlik makamını ortadan kaldıran ve “Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) Genel Başkan ve 14 Genel Başkan Yardımcısı” olarak yeniden düzenleyen tüzüğün uygulanması bugün kurultayda alınacak kararla ileri bir tarihe ertelenecek.

  Parti Meclisi (PM), mevcut tüzük kapsamında 20 kişiden oluşan, genel sekreterlik makamınında olduğu MYK’yı belirleyecek. Kurultayda alınacak erteleme kararıyla Önder Sav, Genel Sekreterlik unvanını sürdürecek. CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay da görevinden ayrılarak Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK’ya katılacak. Sencer Ayata da yeni yönetimde görev alacak.
  Ziyal ve Şensoy’dan özür
  Türk dış politikasının iki önemli ismi Dışişleri eski Müsteşarı Uğur Ziyal ve son görevi Washington Büyükelçiliği olan Nabi Şensoy, Kılıçdaroğlu’nun teklifine olumlu yanıt vermedi. Ancak iki eski diplomat, talep olması durumunda uzmanlık alanlarında yardımcı olabilecekleri mesajını iletti.
  Çarşaf değil blok liste
  Divan Başkanlığı’nı Kemal Anadol’un yapacağı kurultayda bin 254 kurultay delegesi ikinci gün 68 PM üyesini blok listeden seçecek. 12 PM üyesi de Bilim Sanat Kültür Platformu’nun 18 kişilik listesinden seçilecek.
  Delegeler tribüne
  Kurultayı 858 yerli ve yabancı basın mensubu izleyecek. Diğer kurultaylardan farklı olarak delegeler bu sefer saha içine değil tribüne oturacak. Sahada sadece gazeteciler, milletvekilleri, MYK, PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri yer alacak. Bugün kurultay delegasyonu, Atatürk ve İsmet İnönü’nün yanı sıra partinin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret edecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı