VAN HABERLERİ

Genel Seçimlere Doğru

IHA
03.06.2015 - 15:33 |Son Güncelleme :
Genel Seçimlere Doğru
IHA

Van’ın İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçe seçim kurulu başkanlıklarının aldıkları kararla belirlenen yerlerin dışında astırılan tüm siyasi partilerle bağımsız adayların parti bayrakları, afişleri, posterleri, pankartları, flamaları ve benzeri malzemeleri toplatılmaya başlandı.
Tuşba Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin güvenli ve huzurlu bir ortamda yapılabilmesi için ilgili kurumlar tarafından birçok karar alındığı belirtildi. Açıklamada, “Bu kapsamda İpekyolu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 31 Mayıs 2015 tarih ve 69269518.140/342 Sayılı,, Edremit İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 31 Mayıs 2015 tarih ve 2015/13 Sayılı ve Tuşba İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 31 Mayıs 2015 tarih ve 2015/13 Sayılı kararları ile belediye başkanlıklarına birer genelge göndererek tüm siyasi partiler ile bağımsız adaylarının belirlenen yerlerin dışında astıkları parti bayrakları, afişleri, posterleri, pankartları, flamaları ve benzeri malzemelerinin toplatılmasını istedi. Tuşba İlçe Seçim Kurulu Başkanı’nın imzası ile Tuşba Belediye Başkanlığı’na gönderilen karar da; seçimin başlangıcı olan 10 Mart 2015 Salı günüden oy verme gününü takip eden güne kadar siyasi partiler, bağımsız adaylar, herhangi bir kurum veya kuruluş ya da vatandaşlar tarafından 298 Sayılı Kanunu’nda belirtilen yerlerin dışında siyasi ilan ve reklam içeren afiş, poster, pankart veya siyasi parti bayrağı gibi malzemelerin asılmasının, yapıştırılmasının veya teşhirinin yasak olduğunu; aksi halde bu ilan veya reklamların kaldırılacağına, masraflarının da ilgilisinden tahsil edileceğine karar verilmiştir. İpekyolu ve Edremit ilçelerinde olduğu gibi Tuşba ilçe sınırları içerinde de faaliyet gösteren ve 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde yarışan tüm siyasi partilerin ve bağımsız adayların seçim kurulunun 3 Mayıs 2015 tarih ve 2015/12 kararı ekinde belirtilen yerlerin dışındaki parti bayrakları, afişleri, posterleri, pankartları, flamaları ve benzeri malzemelerini Tuşba Belediye Başkanlığı aracılığıyla kaldırılmasına; ancak kendi seçim bürolarında (Karşıdan karşıya geçmemek koşuluyla) parti bayrağı, afiş, poster, pankart ve benzeri malzemeleri asabilecekleri yönünde karar verilmiştir. Tuşba Belediyemize tebliğ edilen bu karar gereği, hiç bir siyasi parti ve bağımsız aday farkı gözetmeksizin Tuşba ilçemiz sınırları içinde faaliyet gösteren ve 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne giren tüm siyasi partilerin ve bağımsız adayların seçim kurulunun 3 Mayıs 2015 tarih ve 2015/12 kararında belirtilen yerlerin dışındaki tüm parti ve bağımsız adaylara ait parti bayrakları, afişleri, posterleri, pankartları, flamaları, ve benzeri malzemelerinin Tuşba Belediye Başkanlığı tarafından Tuşba İlçe Emniyet Müdürlüğü desteği ile kaldırılacaktır. Tüm parti ve bağımsız adayların toplatılan kendilerine ait parti bayrakları, afişleri, posterleri, pankartları, flamaları, ve benzeri malzemeler Tuşba İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Genel Seçimlere Doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Haziran 2015 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genel Seçimlere Doğru haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

05 Aralık 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:34
 • Güneş
  07:01
 • Öğle
  12:02
 • İkindi
  14:31
 • Akşam
  16:53
 • Yatsı
  18:15
Sayfa Başı