Genel Kurul’dan notlar

Süleyman DEMİRKAN/ANKARA
17.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Başbakan 55 dakika geç geldi, Kılıçdaroğlu ayağa kalkmadı

TOBB  Genel Kurulu, iktidarla ile muhalefetin kendini gösterme platformuna dönüştü. Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla katılırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim gezisindeydi.
Kongreye ilk gelen isim Kılıçdaroğlu oldu. Erdoğan’ın geç gelmesi nedeniyle kongre bir saat geç başladı. Miting meydanlarında birbirlerini kıyasıya eleştiren Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’ndaki buluşmaları da soğuk geçti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan salona girdiğinde delege ve konukların aksine ayağa kalkmadı. Kılıçdaroğlu, Başbakan yanına geldiğinde ayağa kalktı ve tokalaştı. Erdoğan, konuşmasını yaptıktan sonra da Kılıçdaroğlu’nun yanına giderek bir kez daha tokalaştı ve programı olduğu için salondan ayrılmak zorunda olduğunu söyledi.
Erdoğan’ın ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu “Kongre zamanından çok geç başladı. Zamanı iyi kullanamayan, ekonomiyi de iyi yönetemez” dedi.
Başbakan Erdoğan girişte Sinan Aygün ile tokalaşmadı. Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu ile tokalaştıktan sonra da Aygün’le tokalaşmadan ayrıldı.
TOBB Genel Kurulu’nda eski yıllara göre, kadın delege ve konuk sayısında bir hayli artış olduğu gözlendi. Bazı kadın delegelerin başörtülü olması dikkat çekti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı