AMASYA HABERLERİ

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Amasya'da:

AA / Mümin Altaş
14.12.2014 - 14:52Son Güncelleme :

- "Gençlik merkezlerimizde Osmanlıca eğitimlerine devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Oraya gelen genç kardeşlerimiz bunu öğrenecekler. Ondan sonra günlük hayatlarında, akademik çalışmalarında nerede istiyorlarsa orada kullanacaklar. Bu imkanı sunuyoruz. Bunu sunmak bizim medeniyetimize ve geçmişimize hiçbir şekilde karşı gelmek değil aksine onu sarmaktır, kucaklamaktır" - "Bize 4 yıllığına görev verin demiyoruz. Uzun vizyonlara sahibiz. Bizim vizyonumuz geniş. Biz, 2023, 2053, 2071 diyoruz. Öyle 4 yıllığına değil. Bu millet için yapılacak daha çok şey var"

YEREL HABERLER AMASYA

AA / Mümin Altaş

AMASYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Gençlik merkezlerimizde Osmanlıca eğitimlerine devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Oraya gelen genç kardeşlerimiz bunu öğrenecekler. Ondan sonra günlük hayatlarında, akademik çalışmalarında, nerede istiyorlarsa orada kullanacaklar. Bu imkanı sunuyoruz. Bunu sunmak bizim medeniyetimize ve geçmişimize hiçbir şekilde karşı gelmek değil aksine onu sarmaktır, kucaklamaktır" dedi.

Kılıç, Hamit Kaplan Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti kongrelerinin Türkiye'nin demokrasi şölenleri olarak tarihte yerini aldığını söyledi.

AK Parti ailesi olarak ülkenin 2023 ve daha sonraki hedeflerine ulaşması için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Kılıç, bunun için Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere il il, kongre kongre dolaştıklarını belirtti.

Son 12 yılda ülke için yapılan yatırımların kısa sürede anlatılacak miktarda olmadığını vurgulayan Kılıç, "Cumhurbaşkanımız ve AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2002'den bu yana AK Parti kadroları çok büyük bir dönüşümün altına imza attılar. Bizler şu an itibarıyla 2015 seçimleri için hazırlanıyoruz. Kongreler seçim öncesi yapılan bir kan tazelemedir" diye konuştu.

- "Devir teslim törenleri milletin gücünü gösterir"

Bakan Kılıç, Türkiye'de demokrasinin geldiği noktada AK Parti'nin payının çok büyük olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Davutoğlu arasındaki devir teslim törenlerinin, bunun en önemli örneği olduğunu dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyetine yakışan devir teslim törenlerine imza attıklarını anlatan Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu millete de bu yakışır. Sadece devir teslim deyip geçmeyin. Devir teslim törenleri milletin gücünü gösterir. Sizlerin bu coşkusuyla, birlikteliğiyle bunlar yapılır. Sizler seçimden seçime günlük çalışmalarla değil AK Parti davasına sımsıkı sarıldığınız için bunları yaptık. Bu davada çok büyük payınız var, olmaya da devam edecek. Amasya da yapılan yatırımlarla ciddi bir değişim içinde. Amasya'yı daha güzel günlere taşımak istiyoruz. Yaptığımız yatırımlar beli bir noktaya geldi ama devam edeceğiz. Spor salonumuzu hayata geçireceğiz. Gençlik merkezi inşaatlarımız devam ediyor. Bu merkezlerimizde çok farklı alanlarda kurslar veriliyor."

- Osmanlıca eğitimi

Kılıç, gençlik merkezlerinde verilen kurslardan birinin de Osmanlıca olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hayrat Vakfı ile yapılan bu çalışma iki yıldır devam ediyor. Ben burada tekrar Hayrat Vakfı çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bir vakıf gibi bunu hayır için yapıyorlar. Allah onlardan razı olsun. Biz de bu imkanı onlara sunuyoruz. Gençlik merkezlerimizde Osmanlıca eğitimlerine devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Oraya gelen genç kardeşlerimiz bunu öğrenecekler. Ondan sonra günlük hayatlarında, akademik çalışmalarında nerede istiyorlarsa orada kullanacaklar. Bu imkanı sunuyoruz. Bunu sunmak bizim medeniyetimize ve geçmişimize hiçbir şekilde karşı gelmek değil aksine onu sarmaktır, kucaklamaktır. Bu cumhuriyetin kazanımlarındandır. Dolayısıyla biz bu çalışmalarımıza devam edeceğiz."

- "Bizim vizyonumuz geniş"

Cumhuriyetin 100. yılında bugün gelinen noktadan daha ileride olacaklarını söyleyen Kılıç, bu birliktelik ve beraberlik olduğu sürece bunların gerçekleşeceğini dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletin karşısına hizmete talip olmak için geldiklerinde süre istemediklerini belirterek, "Bize 4 yıllığına görev verin demiyoruz. Biz uzun vizyonlara sahibiz. Bizim vizyonumuz geniş. Biz 2023, 2053, 2071 diyoruz. Öyle 4 yıllığına değil. Bu millet için yapılacak daha çok şey var. Daha başaracağız çok şeyler var. 2015 seçimlerinde ülkeyi Cumhuriyetin 100. yılına taşıyacak kadrolara destek olun. Biz bu millete sevdalıyız. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın dediği gibi 'diklenmeden dik duracağız'. AK Parti kadroları olarak bir olacağız, beraber olacağız" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Amasya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Amasya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Amasya'da: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:05
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı