Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlik ve coşku şöleni

Seyircinin coşkusuyla fark yaratan Grand Slam’lerin en genci, tekler şampiyonlarına 3.1’er milyon Avustralya Doları kazandırıyor.

Onur SALMAN
SON GÜNCELLEME

TENİS takviminin ilk büyük turnuvası olan Avustralya Açık, bugün başlıyor. Seyircilerin çokulu destekleriyle fark yaratan 4 Grand Slam’inden ilki ve en gencinde heyecan 1 Şubat’taki erkekler finali ile noktalanacak. 103. Avustralya Açık, bu sezon rekor olan 40 milyon Avustralya dolarlık para ödülü dağıtacak.
Hem erkekler hem de kadınlarda şampiyonlar 3.1’er milyon Avustralya dolar kazanacağı turnuvada, 1. Tur’da elenenler de 34 bin 500 Avustralya dolarlık ödülün sahibi olarak evlerine dönecekler.

Marsel’in kura şansı!

AVUSTRALYA Açık’ta Türk raketlerden Marsel İlhan, ana tabloda mücadele edecek. 8. Grand Slam ana tablosunda Marsel, ilk turda son şampiyon, 4 numaralı seribaşı İsviçreli Stanislaw Wawrinka ile yarın karşılaşacak. Elemelerde mücadele eden Çağla Büyükakçay ise son eleme turunda Alman Tatjana Maria’ya iki sette yenilip ana tabloya kalma şansını kaybetti.

Kenarda heyecan bir başka

1991 ve 1996’da Avustralya Açık’ta şampiyon olan Boris Becker, Djokovic’in, kadınlarda bu sevinci 8 defa yaşayan Martina Navratilova, Radwanska’nın ve 2006’da Melbourne’de kupayı kaldıran Amelie Mauresmo da Murray’in koçu olarak bu kez çok ayrı bir heyecan yaşayacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler