Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlik projelerinde hedef 1 milyon

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gençlik projelerinde 1 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Suat Kılıç, “Doğrudan ulaşmayı hedeflediğimiz kişi sayısı 250 bin. Fakat esas hedef bu alanlarda 1 milyon rakamına ulaşmak. 1 milyon rakamına ulaşabildiğimiz takdirde gençlik projeleri yerine oturdu diyebiliriz. Bu yalnızca Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı kurumların yürüttüğü gençlik projeleridir” diye konuştu.

Ecdadın Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduğu güzergahlarda gençleri seyahat ettirdiklerini anlatan Bakan Kılıç, “Böylece cumhuriyete giden yolda kazanılan savaşlar, Osmanlı İmparatorluğu'nun medeniyet inşasındaki özverili çalışmaları... Tüm bunları gençlerimizin yaşamalarını, bu illeri, bölgelerimizi hissetmelerini, böylelikle milli ve manevi bir ruhla geleceğin inşasına ortak olmalarını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Temalı kampların da program dahilinde devam ettiğini belirten Bakan Kılıç, şöyle konuştu:
“Hukuk, uluslararası ilişkiler, felsefe, tarih ve sinema gibi alanlarda yürüttüğümüz temalı kamplarımızda binlerce gencimize ulaştık. Buradaki gençlerimize, diplomasi deneyimi, bir hukuk ve muhakeme yeteneği, bir tarih algısı, bir sinema algısı oluşturma yönünde eğitimlerimizi verdik” değerlendirmesini yaptı.

Gençlik ve spor iç içe

Çeşitli kampların da tüm hızıyla sürdüğünü ve yer bulmanın güç olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
"Deniz kampları tüm hızıyla devam ediyor. Dağ ve doğa kamplarımız tüm hızıyla sürüyor. Gençlik treni projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Emin olun yüksek bir ilgi var. Benim öz yeğenlerim bile gençlik trenlerine katılmak için ilk 2-3 trende yer bulamadılar, sonraki trenlerde kendilerine yer bulabildiler. Gençlerde büyük bir heyecan var. Heyecanları eksilmesin. Efeler treniyle İzmir'den, Fırat treniyle Diyarbakır'dan gelen gençlerimizi, Kars, Ardahan, Erzurum yöresinden Samsun'dan istikrar treniyle gelen gençlerimizi bakanlıkta ağırladık. Başta eleştiri almıştık. Gençliği sporun, sporu da gençliğin gölgesinde bırakmayacağımızı söylemiştim. Bu yönde çalışmalara devam ediyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz