MALATYA HABERLERİ

"Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" düzenlenecek

AA / Orhan Yoldaş
24.02.2016 - 14:03Son Güncelleme :
Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması düzenlenecek
AA / Orhan Yoldaş

MALATYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Sahne Sırası Sende" sloganıyla başlattığı "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" düzenlenecek.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, gençlerin, Türk müziğine ilgilerinin artması amacıyla planlanan, "Sahne Sırası Sende" sloganıyla gerçekleştirilecek yarışmaya 14-29 yaş arasındaki gençler katılabilecek.

İl birinciliği, grup birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek yarışmada, gençler, "solo kız - erkek ses ve solo çalgı" dallarında yarışacak. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dallarında eser seslendirecek gençlere tecrübeli bir orkestra eşlik edecek.

Aralarında ünlü sanatçıların da yer aldığı seçici kurul önüne çıkacak 14-17 / 18-21 / 22-29 yaş kategorilerindeki gençler, performans sergileyecek.

Dereceye giren gençlere çeşitli ödüllerin verileceği “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmasına” katılım için gençlik merkezi üyesi olma şartı bulunuyor.

Malatya Gençlik Merkezine yapılacak başvurulan yarın sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" düzenlenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı