TEKİRDAĞ HABERLERİ

Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması

AA / Yavuz Karaduman
26.02.2016 - 16:02Son Güncelleme :

- Yarışmanın Tekirdağ il birinciliği aşaması düzenlendi

AA / Yavuz Karaduman

TEKİRDAĞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Sahne Sırası Sende" sloganıyla başlattığı "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması"nın Tekirdağ il birinciliği aşaması düzenlendi.

Tekirdağ Değirmenaltı Gençlik Merkezi Müdürü Necdet Gürcüoğlu, Yılmaz İçöz Sahnesi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk müziğine ilgilerinin artması amacıyla planlanan, "Sahne Sırası Sende" sloganıyla gerçekleştirilen yarışmanın il birinciliği, grup birinciliği ve Türkiye finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirileceğini söyledi.

Etkinliğin yarışmadan ziyade, gençlerin kendilerine olan özgüvenlerini artıran bir aktivite olduğunu ifade eden Gürcüoğlu, "Bakanlığımızın en büyük proje ve çalışmaları, gençlerimizin mevcut özgüvenlerini bu tür alanlara taşımak, sanat ve kültürün ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, bunları bir harman şeklinde Türkiye'nin 4 bir ucunda bir araya getirmektir" dedi.

Konuşmaların ardından, "solo kız - erkek ses ve solo çalgı" kategorilerindeki yarışmada 22 genç Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve geleneksel Türk müziği eserlerini seslendirerek jüri önünde ter döktü.

Yarışmada dereceye giren gençlere çeşitli ödüller verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı