MALATYA HABERLERİ

Gençlik Kamplarına Malatya’dan 572 Genç Katılıyor

IHA
30.07.2015 - 12:24Son Güncelleme : 30.07.2015 - 12:25

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ ORGANİZE ETTİĞİ GENÇLİK KAMPLARINA MALATYA'DAN 572 GENÇ KATILIYOR

IHA

Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini amaçlayan gençlik kamplarının Türkiye’nin birçok değişik noktasında sürdüğü belirtildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen gençlik kamplarına Malatya’dan da büyük katılımın olduğu ifade edildi.
Devam etmekte olduğu açıklanan kamp merkezlerinin Mersin, Hatay, Aydın, Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa olduğu belirtildi.
Gençlik Kamplarına katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden her hangi bir ücret alınmamakta.
Gençlik kampları 12 - 15 yaş grupları için "Ücretsiz Deniz Kampları" 16 - 22 Yaş grupları için "Ücretsiz Doğa Kampları" adı altında düzenleniyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı amaçlarının özgüveni yüksek bir gençlik yetiştirmek olduğunu kaydetti.
Fındıklı, ‘’Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla gençlik kamplarının gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz ve kamp yapmanın her gencin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak, sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Demokratik değerleri, milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olmaktır’’ dedi.
Kampa katılan gençlerin deniz kampı olarak Mersin, Hatay ve Aydın’da, doğa kampı olarak ise Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa illerindeki kamplarda bulundukları belirtildi.
Eylül ayına kadar devam edecek kamplara Malatya’dan toplam 572 gencin katıldığı ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Gençlik Kamplarına Malatya’dan 572 Genç Katılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlik Kamplarına Malatya’dan 572 Genç Katılıyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı