« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlik Haftası'na yürüyüş ile açılış

Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 92. yılı etkinlikleri kapsamında 15-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gençlik Haftası kutlamaları “Gençlik Yürüyüşü” ile başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Naili Moran Atletizm Sahası'ndaki yürüyüşe Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Polat, il müdürü Ahmet Sağlam, gençler ve sporcular katıldı. Yürüyüş öncesi konuşan Sağlam, gençlerin haftayı coşkulu bir şekilde kutlayabilmeleri için farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Gençlerin ruhsal, bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine yardımcı olacak sosyal ve sportif faaliyetleri bir arada barındırdıklarını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:
“Toplumumuzun geleceği olacak siz değerli gençlerin aktif spor yapması ve sosyal bir işlevi yerine getirmesine yardımcı olmaktayız. Çünkü spor, toplumla bir uyum sağlamış ve bütünleşmiş kişiliklerin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için gençlik merkezlerimiz ve spor birimlerimiz büyük önem taşımaktadır.”

Öncesinde Halk oyunları gösterilerinin de sergilendiği Gençlik Yürüyüşü, daha sonra Naili Moran Atletizm Pisti'nde başlayarak 19 Mayıs Stadı'nın çevresinden tekrar atletizm pistinde sonlandırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz