KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

“Gençlik Gelişim Akademisi” Projesi Tanıtıldı

IHA
22.10.2015 - 14:13Son Güncelleme :

BİLGİ İLETİŞİM SANAT EĞİTİM VE KÜLTÜR GENÇLİK KULÜBÜ DERNEĞİ (BİLSEK) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN “GENÇLİK GELİŞİM AKADEMİSİ” PROJESİ TANITIM TOPLANTISI KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPILDI.

IHA

Bilgi İletişim Sanat Eğitim ve Kültür Gençlik Kulübü Derneği (BİLSEK) tarafından organize edilen, İçişleri Bakanlığı, Dernekler Daire Başkanlığı desteği ile yürütülen “Gençlik Gelişim Akademisi” projesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) tanıtıldı.
KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, “Gençler bir milletin istikbalini gösteren aynalar gibidir. Gençler enerjilerini vatan ve millete faydalı işlere harcayarak katma değer üretmelidirler. Bu proje gençlerin hayata hazırlanmasında önemli bir görev üstlenecek” dedi.
KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örnek ise bu projenin farkındalık yaratmada ve rekabette öne geçmede gençlere yardımcı olacağını söyledi.
Proje koordinatörü Abdulgaffar Polat da “Gençlik Gelişim Akademisi” projesini tanıttı. Proje kapsamında gençleri iş hayatına hazırlama, donanımlı bireyler yetiştirme ve genç işsizlik oranını aşağıya çekmeye yardımcı olunmanın amaçlandığını belirten Polat, proje kapsamında gençlere 185 saat eğitim verileceğini ifade etti.
9 ay sürecek olan “Gençlik Gelişim Akademisi” sonunda projeye katılan gençlere sertifika verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden “Gençlik Gelişim Akademisi” Projesi Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Gençlik Gelişim Akademisi” Projesi Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı