BİLECİK HABERLERİ

"Gençliğe Sporla Bakış Projesi" Kapanış Toplantısı

IHA
25.08.2015 - 13:12Son Güncelleme :

GENÇLİĞE SPORLA BAKIŞ KAPANIŞ PROGRAMI

IHA

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 2014 yılı hibeleri kapsamında hazırladığı ve Eylül ayında kabul edilen “Gençliğe Sporla Bakış Projesi” kapanış toplantısı yapıldı.
Bilecik’te bir restoranda düzenlenen kapanış programına, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arslan Yıldız, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun Bakırtaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Akat, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Gürses, Amatör Spor Kulüp üyeleri ve projeye katılan 24 öğrenci katıldı.
Düzenlenen yemekte açılış konuşmasını yapan Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, federasyonlarının bu proje kapsamında 96 bin 290 TL’lik destek almaya hak kazandığını belirterek,”Proje kapsamında şu faaliyetler gerçekleştirildi. Proje merkezi oluşturuldu. Projede yer alacak antrenör ve koordinatör görevlendirilmesi yapıldı. Dezavantajlı gençlerden oluşan futbol takımı kuruldu. Proje açılış toplantısı yapıldı. Futbol takımımızda yer alan 24 öğrenci için ders takviyeleri yapıldı. Futbol takımımız 10 ay boyunca antrenman yaptı. Futbol takımındaki öğrencilerin velileriyle görüşmeler yapıldı. Gençlerimizin ilin ileri gelenleriyle bir araya geldikleri sohbet toplantıları yapıldı. 16-19 Mayıs arası Samsun Fair Play gezisi yapıldı. Proje ortağı kurumlarımıza ziyaretler gerçekleştirildi” dedi.
“BİZ MİLLET OLARAK MAALESEF YETERİNCE SPOR YAPAN BİR MİLLET DEĞİLİZ”
Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise konuşmasında, millet olarak eksikliklerin olduğunu ve maalesef yeterince spor yapan bir millet olmadığımızı belirterek,” Avrupa’yla kıyasladığımızda gelişmiş çağdaş ülkelerin en önemli farkları bu. Özellikle gençlere söylüyorum. Almanya’da spor yapan, sporcu sayılan kişi sayısı nüfusun yüzde 30’una yakınmış. Türkiye’de yüzde 1’in altında. Bu tabi 2004’ün rakamları. Yüzde 0.87 maalesef. Biz hem spor yapmıyoruz, hem de yaptığımız sporu da bilinçli yapmıyoruz. Ben futbol oynarım, halı sahaya giderim ama bizimki kara düzen futbol oynamak gibi bir şey. Keşke zamanında biz de eğitimini alsaydık. Belki içimizde heder olup giden ne cevherler var” dedi.
“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DAHA ÇOK KATKI SAĞLANMALI"
Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise, gelişen ve büyüyen Bilecik’te amatör spor kulüplerine devlet olarak, hükümet olarak daha çok katkı, destek verilmesi gerektiğine işaret ederek, "Hükümet deyince siyaset algılanmasın. Hangi hükümet olursa olsun burada bir yerel hükümet de var. İl Genel Meclis Başkanımız da burada. İl Özel İdare’nin imkanları, belediyelerimizin imkanlarıyla bir çok daha aktif spor çalışmalarını gerçekleştirebiliriz” dedi.
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kapanış programı sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden "Gençliğe Sporla Bakış Projesi" Kapanış Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Gençliğe Sporla Bakış Projesi" Kapanış Toplantısı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı