ANKARA HABERLERİ

Gençliğe spor yatırımı

Hürriyet Haber
16.04.2016 - 14:52 Son Güncelleme :

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında hayata geçirilecek protokol doğrultusunda, yetenekli öğrencilere branşların kapısı açılacak.

Hürriyet Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında, 19 Nisan Salı günü imzalanacak protokol kapsamında, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren değişiklikler hayata geçirilecek.İki bakanlık arasında imzalanacak işbirliği protokolü ile öğrencilerin spor yapmalarının, spora devam etmelerinin ve sporcu olmalarının önündeki engellerin ve zorlukların aşılması amaçlanıyor. Protokol kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler, okul dışı zamanlarda gençlik ve spor faaliyetlerinde kullanılacak. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı insan kaynağı ve tesisleri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın faaliyetlerinde kullanılabilecek. Protokole göre, yetenek taramasının yapılacağı 5. sınıf öğrencileri, sonraki yıllarda yeteneklerine göre ilgili branşlara yönlendirilecek. 

TEMATİK SPOR LİSELERİ AÇILACAK

Okullarda gençlik ofisi, gençlik merkezi irtibat ofisleri açılarak gerekli personelin görevlendirilmesini öngören protokole göre, halk eğitim merkezlerinde açılan kurslar, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde de açılabilecek. Okullarda öğrencilere yönelik gençlik ve spor faaliyetleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı veya iki bakanlığın ortak akredite ettiği kurumlar aracılığıyla yapılacak.
Protokole göre ayrıca, nüfus ve sporcu başarıları dikkate alınarak illerde tematik spor liseleri de açılacak. Protokol, Milli Eğitim bakanlığı eğitim kurumlarında, gençlik ve spor kulüplerinin kurulması ve desteklenmesini de öngörüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gençliğe spor yatırımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2016 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençliğe spor yatırımı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı