ANKARA HABERLERİ

Gençlerle Geleceğe Yürüyüş Projesi

IHA
24.02.2015 - 11:36Son Güncelleme :

YENİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATMAYA HAZIRLANAN GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI, BU KEZ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLE 130 DEZAVANTAJLI GENÇ İÇİN SPOR VE EĞİTİMİN ÇATISI ALTINDA ORTAK ÇALIŞACAK.

IHA

Yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu kez Sakarya Üniversitesi ile 130 dezavantajlı genç için spor ve eğitimin çatısı altında ortak çalışacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençlik Projeleri Destek Programları” kapsamında Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğrenci Topluluğu’nun ‘Gençlerle Geleceğe Yürüyüş’ projesi başlıyor.
Sakarya’da eğitim süreci devam eden 130 dezavantajlı ve sorunlu gençleri eğitim ve spor yoluyla zararlı alışkanlıklardan korumayı amaçlayan ‘Gençlerle Geleceğe Yürüyüş’ projesi ile aynı zamanda sosyal, kültürel ve bilimsel aktiviteler yoluyla da eğitim sürecine ve hayata katılımlarının artırılması hedefleniyor. Dezavantajlı gençleri, algı düzeyi yüksek gençler ile kaynaştırıp sosyal alana dahil etmek, uyum ve gelişim süreçlerini sağlıklı sürdürmek ve sosyal bir birey haline getirmek için başlayacak olan projede Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 30 genç görev alacak. Eğitim düzeyinin yüksekliği, sanata, spora ilgili, bilimsel ve sosyal yönleri yüksek gönüllü gençlerin, dezavantajlı gençler için rol model olması planlanıyor.
AİLELER DE PROJENİN İÇİNDE
Proje kapsamında gençlere ve ailelerine yönelik olarak ergen iletişimi, sosyal sorumluluk, madde bağımlılığıyla mücadele ve teknolojinin aşırı kullanımı ve zararları hakkında hem bilgilendirme yapılacak hem de teknolojinin aşırı kullanımı ve zararları, değerler eğitimi, stres yönetimi, başarılı olmanın yolları konusunda eğitim ve seminerler verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gençlerle Geleceğe Yürüyüş Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlerle Geleceğe Yürüyüş Projesi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı