Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gençlerin tehlikeli oyunu

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  30 Ocak 2011 - 11:30Son Güncelleme : 30 Ocak 2011 - 11:54

  UNIVERSAL Hospital Bodrum Başhekimi Op. Dr. Yusuf Babayiğit, son dönemde gençler arasında yayılan ’Bayılma oyunu’nun çok tehlikeli olduğunu, felç ve ölüm gibi sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

  GENÇLERİN BAYILTAN OYUNU / FOTO GALERİ

  'UZAY MAYMUNU' OYUNU İNTERNETTE NASIL YAYILDI/ARŞİV

  Bodrum’da son günlerde gençler arasında tehlikeli bir oyun ortaya çıktı. Gençlerin sosyal paylaşım sitesinde görüntülerinin yayınladığı ’Bayılma Oyunu’ izleyenleri dehşete düşürüyor.

  3-4 dakika yere doğru eğilen kişinin ayağa kalktıktan sonra boyundaki atar damarların sıkıştırılarak beyne oksijen gitmesi önlenerek bayıltıldığı oyun nedeniyle iki hafta içinde 4 kişi hastanelik oldu.

  Bayıltıldıktan sonra kendilerine gelemediği öğrenilen dört genç, kaldırıldıkları özel hastanelerde tedavi edildi. Tehlikenin farkında olmayan gençlerin bazı kafeterya ve sokak aralarında oynayarak, eğlendikleri "bayılma oyunu" DHA muhabirleri tarafından da görüntülendi.

  Arkadaşları tarafından bayıltılan 20 yaşındaki K.Ö., 8 dakika kendine gelemedi. Oyunu merakla izleyen Bodrum’da oturan yabancı uyruklu bir kişinin, "İmam bayıldı" diye espri yapması, gülüşmelere neden oldu. Universal Hospital Bodrum Başhakemi Op. Dr. Yusuf Babayiğit, gençler arasında hızla yayılan "bayılma oyununun" çok tehlikeli olduğunu belirterek, şöyle dedi:

  "Aslında buna ’oyun’ demek doğru olmaz. Boyundaki damarların sıkıştırılmasıyla beynin oksijensiz kalması sonucu ortaya çıkan bu durum ölüm ve kısmi felç gibi sonuçlar doğurabilir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı