Ege Haberleri

EGE

  Gençlerin sorularına cevap olacak merkez

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  08.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  MANİSA Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 10-24 yaş arası gençlerin ergenlik, cinsel gelişim ve madde bağımlığı gibi problemlerine çözüm üretecek Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmeti Merkezi'nin açılışı yapıldı.

  Manisa Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 10-24 yaş arası gençlerin ergenlik, cinsel gelişim ve madde bağımlığı gibi problemlerine çözüm üretecek Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmeti Merkezi'nin açılışını yaptı. Hizmetin yürütülmesiyle ilgili protokol de imzalanan törene Vali Erdoğan Bektaş, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ziya Tay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hatun Sultan ile veliler katıldı.

  HİZMETLER ÜCRETSİZ

  Hizmete giren merkezle sporun, sağlığın ve gençliğin birleştiğini söyleyen Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Tay, "Bu merkezimizin hedefi gençlerimizdir. Amaç 10-24 yaş arası gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yaşadıkları her türlü sıkıntıya bu merkez sayesinde çözüm getirmek. Gençlik dönemlerindeki sorunlarına cevap verebilmek. Gerekiyorsa tedavilerini yapmak veya yönlendirmelerini yapmaktır. Hizmet sunumunda gençlerin büyüme, gelişme, beslenme, cinsel gelişim ve psikososyal gelişimi gibi konulardaki sorunlarına çözüm getirmek ve doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Merkezimizde 1 doktor, 1 psikolog, 3 danışman ebe, 1 hizmetli, 1 diyetisyen ile 1 sosyal çalışmacı görev yapacaktır. Gençlerimize tüm hizmetler ücretsiz olarak verilecektir" diye konuştu. Gençlere sağlık ve ruhsal problemlerine de çözüm getireceklerini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hatun Sarıkaya, "Gençlerimiz artık merkezimizde sporu, aktiviteyi, sağlığı bir arada yaşayacak" dedi.

  "GENÇLERİMİZ BU MERKEZDE HAYAT BULACAK"

  Merkezde verilecek hizmetler sayesinde gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak duracağını söyleyen Vali Erdoğan Bektaş, "Şu anda gündemimizde bonzai diye bir sorun var. Bonzai ve bunun gibi madde bağımlılığına karşı bu merkezde gençlerimize her türlü hizmet verilmektedir. Gençlerimiz sağlık açısından, bedensel gelişim açısından, büyüme konusunda, iletişim konusunda sıkıntı mı yaşadı, hemen bu merkeze ücretsiz olarak başvuracak. Madde bağımlığından kurtulmak mı istiyor, bu merkeze koşacak. Gençlerimiz bu merkezde hayat bulacak. Gençlerimizin yaşadıkları her türlü probleme merkezimizde ciddi anlamda çözüm bulunacak" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Bektaş olmak üzere iki kurum merkez için ortak protokole imza attı. İmza törenin ardından Vali Bektaş merkezdeki gençlerle ilgili birimleri gezdi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı