Ege Haberleri

EGE

  Gençlerin dayanışması

  Osman Nuri BOYACI, (DHA)
  01.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.07.2009 - 22:57

  Denizli’ye öğrenci değişim programı kapsamında gelen Kazakistanlı Nadezha Belova, Polonyalı Pauline Szejba, Slovak Jana Tomanova ve Ukraynalı Katya Vazniak, Aksiyon Derneği’nde staja başladı.

  DENİZLİ’ye üniversite öğrencilerinin kendi potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri, böylece topluma pozitif etki edebilecekleri programları içeren AIESEC kapsamında gelen Kazakistanlı Nadezha Belova, Polonyalı Pauline Szejba, Slovak Jana Tomanova ve Ukraynalı Katya Vazniak, Aksiyon Derneği’nde staja başladı.

  Kültürü tanıyorlar

  Dört üniversite öğrencisinin sekiz haftalık stajını daha verimli kılmak isteyen dernek yönetimi, üyelerine ve gençlere İngilizce kursu vermelerini istedi. Dört konuk isteği kabul ederek ücretsiz İngilizce kursu vermeye başladı.

  Dünyada toplumsal barış, dayanışma ve değişimi gerçekleştirme vizyonu yaratmayı amazladıklarını söyleyen Aksiyon Derneği Yönetim Kurulu üyesi Adem Şahin, "Dışarıdan gelen stajyer arkadaşlarımız İngilizce kurs fikrimize sıcak baktı. Düzenlediğimiz ücretsiz kursta daha çok pratik İngilizce dersi veriliyor. Günlük hayattan konuşmaları çeşitli etkinlikler ve oyun şeklinde öğretiyorlar. Şu an 22 kursiyerimiz var. Bu arada stajyerlerimiz İngilizce öğretirken, Türk kültürünü de tanıyorlar" dedi.

  Severek yapıyoruz

  Polonyalı Pauline Szejba ise, yaşıtlarına tamamen pratik İngilizce kursu verdiklerini belirterek, "Bu karşılıklı kültürlerimizi tanıyıp birbirimize olan ön yargıları yıkmamız için büyük bir fırsat oldu. Arkadaşlarımızla bunu severek yapıyoruz. Misafir olduğumuz evlerde Türk aile yapısını tanıyoruz. Gençlerle dayanışma içinde olmaktan mutluluk duyduk. Gençler arası zincirin halkaları bu şekilde arttıkça dünya barışının sağlanacağına yürekten inanıyoruz" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı