GeriBasketbol Gençleri Devler izleyecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençleri Devler izleyecek

Gençleri Devler izleyecek
refid:29838095-spot ilişkili resim dosyası

Tüm altyapı takımlarında madalya kazanan basketbolun patronu Harun Erdenay, “Bu gençler, Eurobasket için Devler’e ilham verecek” dedi.

TÜRK Spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek tüm alt yapıları madalya kazanma başarısı gösteren basketbolda Federasyon Başkanı Harun Erdenay, "Geleceğimiz olan bu çocuklar göğüsümüzü kabarttı... Geleceğin devleri rüştlerini henüz gençken ispat etti" dedi.

Gençleri Devler izleyecek


Bir buçuk aylık periyotta kazanılan üst üste madalyaların en çok kendisini memnun ettiğini anlatan Erdenay, "Tüm kategorilerde kazanılan madalyaların benim gibi basketbol geçmişi olan bir spor adamı adına anlamı büyük... Altın jenerasyon olarak gördüğümüz bu pırıl pırıl gençler ile A Milli Takımımızın geleceği de aydınlanıyor. Umarım ağabeyleri de eylül başı Berlin'de başlayacak Eurobasket'te madalya kazanabilmek için yüreğini ortaya koyacak" diye konuştu.

Başkan Harun Erdenay bu büyük başarıda emeği geçen başta Spotif Direktör Barbaros Akkaş, koç Nihat İziç olmak üzere tüm gençleri ailelerine teşekkür etti.

TAKIM MADALYA
U19 Bronz
U20 Bronz
Gençler Gümüş
Yıldız Bronz

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle