« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlere kırgınım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Terim, ‘‘Ben onları kazanmak için ter döktüm, onlar inanılmaz rakamlarla karşıma çıktı’’ dedi

G.saray Teknik Direktörü Fatih Terim, yabancı konusunda ısrarcı olmadığını belirterek şunları söyledi: ‘‘Beni bu sezon en çok genç oyuncular şaşırttı. Talip olduğumuzun fiyatı katlandı. Artık dışarıdan genç almayacağız. O defter kapandı. Enerjimi altyapımıza vereceğim.’’

<ı>İki Brezilyalı

Galatasaray 1999-2000 yılı hazırlıkları için dün topbaşı yaptı. Teknik Direktör Fatih Terim, futbolcuları ile yaptığı konuşmada, ‘‘Şampiyon unvanını hiç unutmayın ve onu korumak için çalışın’’ dedi. Takımın iskeletini kurduğunu söyleyen Terim dış transfer için de, ‘‘Bana yetenekli, iyi ve ucuz adam olsun yeter. Eğer bulamazsam iki Brezilyalı Oliveira ve Alekssandro gibi gençleri kazanmaya çalışırım’’ ifadesini kullandı.

<ı>Hepsi uçuyor

Gençlere verdiği şansla tanınan Terim, transfer döneminde gençlere kızdığını ve kırıldığını da söyledi. Terim, ‘‘Bundan böyle dışarıdan genç futbolculara kapım kapalı. Henüz Galatasaray'da forma giymeden, o şansı bile bulmadan inanılmaz ücretler istiyorlar. Hepsi uçuyor. İsmi cismi duyulmayanın fiyatı, biz talip olunca yükseliyor’’ dedi.

<ı>Öze döneceğiz

Bu konuda bir hayli hassas davaranan Terim, ‘‘Ben yıllarca böyle genç futbolcuları kazanmak için ter akıttım. Ama bu yıl hepsine bir haller olmuş. Dışarıda bulunan oyunculara harcayacağım enerjimi, kendi iç bünyemde harcarım. Onlar için çalışırım’’ değerlendirmesinde bulundu. Terim, Bülent için de şu açıklamayı yaptı:

<ı>Bülent esnek değil

‘‘Bana bir adım gelene dört adım giderim. Kimseye kırgın değilim. Bülent'in yaklaşımı sıcık değil. Bunca yıldır bu takımda oynuyorsa, yaklaşımı daha esnek olmalı. Hiç bir zaman oynayana ayrı, oynamayana ayrı muammele yapmadım. Ben her oyuncuma nasıl yaklaşırsam, onların da böyle olmasını isterim.’’

<ı>Düzen aynı...

Fatih Terim üç yıldır uğraş verip başarılı olduğu oyun düzeninde bir değişiklik yapmayacağını da söylüyor. Ancak Terim sistemle oynamazken bazı oyuncularına saha içi yeni görevler verecek.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz