MUĞLA HABERLERİ

Gençlere, Gençlik Merkezi Tanıtıldı

IHA
19.10.2015 - 13:48Son Güncelleme : 19.10.2015 - 13:49

MUĞLA ULUSLAR ARASI GENÇLİK MERKEZİNİN TANITIMI İÇİN BİR ARAYA GELEN ÖĞRENCİLER TOPLU HALDE.

IHA

Muğla Uluslar arası Gençlik Merkezi, Muğla’daki lise ve dengi okul öğrencilerine tanıtıldı. Muğla’da bulunan 8 ülkeden 24 Erasmus öğrencisinin de katıldığı tanıtım programına Vali Yardımcısı Kamil Köten, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci katıldı.
Muğla’dan 300 öğrencinin katılım gösterdiği Gençlik Merkezi tanıtım etkinliği öğncesi gençlere Muğla Uluslar arası Gençlik Merkezi gezdirildi. Öğrencilere Merkezde yapabilecekleri etkinlikler hakkında bilgiler verildi. Muğla’da bulunan 8 ayrı ülkeden 24 Erasmus öğrencisi ile birlikte kısa süreli bazı etkinlikler düzenleyen Muğlalı öğrencilere Gençlik merkezi’nin sunduğu imkânlar hakkında yetkililer tarafından bilgi verildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla genelinde Menteşe’de Uluslar arası Gençlik merkezi, Kötekli, Bodrum, Milas, Fethiye ve Marmaris’te gençlik merkezleri ile gençlerin hayata hazırlanmasını amaçladıklarını söyledi. Öçalmaz, “Şu anda aramızda İtalya, Litvanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan gibi ülkelerden gelen genç arkadaşlarımız var. Siz Muğlalı gençlerin de bu Gençlik Merkezlerimizden yararlanarak ‘Öğrenci Değişim Projesi’ çerçevesinde yurt dışına giderek bu ülke gençleri ile ortak kültürel faaliyetler yürütebilirsiniz. Biz bu hizmetleri çok önemsiyoruz. Boş zamanlarını burada geçirmenizi istiyorum” dedi.
Muğla Vali Yardımcısı Kamil Ökten ise devletin bütün imkânlarını gençler için seferber ettiğini belirtti. Köten, “Bu ve ilçelerimizdeki bütün tesisler gençlerimiz için. Hayat silgi kullanmadan resim yapmak gibidir. Hayatınıza attığınız her çizginin tekrar silinme şansı yok. Hayatınızda güzel çizgiler için ortam oluşturmak amacıyla devletimiz bu imkânları size sunuyor. Amacımız milli ve manevi değerlere bağlı, Atatürk ilkelerine bağlı, hür düşünen ve her zaman geleceğe yönelik güzel adımlar atan gençler yetiştirmek” dedi.
Muğla Uluslar arası Gençlik Merkezi’nin tanıtım etkinliğine katılan ülkelerin öğrencileri Muğla ile ilgili duygu ve düşüncelerini Türkçe olarak anlatırken, Türkiye ve Muğla’ya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını açıkladılar. Tanıtım etkinliğinde Muğla’daki Lise ve dengi okullardan seçilen birer temsilci öğrenciye vali Yardımcısı Kamil Köten ve diğer protokol tarafından hediyeler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Gençlere, Gençlik Merkezi Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlere, Gençlik Merkezi Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı