İZMİR HABERLERİ

Gençlere Başkan Şenol’dan Nasihat

IHA
19 Ekim 2015 - 12:26Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 12:27

AB GENÇLİK PROJELERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN "ÖĞRENCİNİN HAYATI" İSİMLİ PROJEYLE İZMİR’E GELEN ROMANYALI ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER, GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL İBRAHİM ŞENOL’U ZİYARET ETTİ.

IHA

AB gençlik projeleri kapsamında düzenlenen "Öğrencinin Hayatı" isimli projeyle İzmir’e gelen Romanyalı öğrenciler ve öğretmenler, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret etti.
AB gençlik projeleri kapsamında ülkelerin ulusal destek servisleri tarafından desteklenen "Öğrencinin Hayatı" adlı proje kapsamında Romanya’dan liseli öğrenci ve öğretmenler Fatma Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesi’nin konuğu olarak İzmir’e geldi. Avrupa genelinde öğretmen ve öğrencilerin bilgi, beceri, öğretim ve çeşitli öğrenme etkinliklerini paylaşabilmeleri, kültürler arası diyaloğu oluşturabilmeleri amacıyla düzenlenen projeye katılan Romanyalı gençler, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret etti. Ziyarette İzmir ve Gaziemir ile ilgili gözlemlerini aktaran gençler, Başkan Şenol’a çeşitli sorular sordu. Gaziemir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden gençler, Başkan Şenol’a düşüncelerini anlatma şansı buldu.
Hayattaki en büyük idealinin doğup büyüdüğü kent Gaziemir’e belediye başkanı olmak olduğunu ve hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Şenol, gençlere hayatta başarılı olabilmeleri için, hedeflerini yüksek tutmaları konusunda öğütler verdi. Konuşmayan, eleştirmeyen genç nesil oluşturulmaya çalışıldığından yakınan Şenol, "Hayatınıza kendiniz yön verin. Hangi mesleği yapacağınıza siz karar verin. Konuşun, eleştirin, sorgulayın. Gelecek sizlere emanet" diye konuştu. Bu yıl 18’incisini düzenledikleri Uluslararası Çocuk Şenliği ile kültürler arası kaynaşmayı sağladıklarını vurgulayan Başkan Şenol, dünya barışında gençliğin önemine değindi. Başkan Şenol, "Geleceğin sahibi olan çocuklarımızın, gençlerimizin aklındaki düşmanlık ve savaş kelimelerinin yok edilmesini, yerine barış kavramının yerleşmesini istiyoruz. Dünya barışında siz çocukların rolü çok büyük. Siz çocuklar biz büyüklerin yaptıkları hatalara sakın düşmeyin. Savaşa karşı çıkın. Tek savaşınız barış için olsun. Konuşarak daha insancıl, daha barışçıl bir dünya kurulabilir" diye konuştu.
Çocukların çevre konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Şenol, günümüzde çevrenin ciddi anlamda katledildiği öne sürerek, onlardan çevreye daha duyarlı olmalarını istedi. Çevre konusunda yaptığı çalışmaları da anlatan Başkan Şenol, “Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Geleceğin sahibi siz çocuklara bırakacak en büyük mirasımız çevre. Sizlerde çevre konusunda daha duyarlı olun, doğaya sahip çıkın” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gençlere Başkan Şenol’dan Nasihat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlere Başkan Şenol’dan Nasihat haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Ağustos 2017, Salı
 • İmsak
  04:39
 • Guneş
  06:25
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  17:09
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:36
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı