MALATYA HABERLERİ

Gençlerden, Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

IHA
29.07.2015 - 12:31Son Güncelleme :

DARENDE GÜLDESTE DERNEĞİ, REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Darende Güldeste Derneği’nin yürüttüğü “Bilinçli Gelecek, Bilinçle Gelecek” Projesi kapsamında bir grup genç ve dernek yönetimi ile rehabilitasyon merkezi ziyareti gerçekleştirildi.
Rehabilitasyon merkezinin yatakhane ve dersliklerini dolaşarak hastalarla sohbet eden gençler, daha sonra merkezin yatakhane, etkinlik salonu ve idari bölümlerini gezdiler. Rehabilitasyon merkezi yöneticilerinden, hastalar ve merkez hakkında bilgi alan katılımcılar, rehabilitasyon merkezinde sunulan hizmeti yerinde görme fırsatı yakaladılar.
Proje koordinatörü Akif Ateş, “Engellilerimizle sohbet ederek beraber bir çay içmenin, yemek yemenin hazzını yaşadık. Burada yaşayan engelli kardeşlerimize sahip çıkmak bize en büyük mutluluğu veriyor. Mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek, zorlukları birlikte göğüsleyerek ileriye bakabilmelerini sağlamaktır. Günümüzde engelliliğin gizli veya hayırseverlik konusu olmadığı, artık geniş çapta bir insan hakları meselesi olduğu kabul edilmiştir. Engellilerin topluma dahil edilmesi, bir haktır. Nüfusun önemli bölümünü oluşturan engelli vatandaşların, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerin fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerinin toplum içinde sağlanması ilkesinden hareketle özürlülerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır” sözlerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Gençlerden, Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlerden, Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı