« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gençlerden kurulu bir kadroya sahibiz"

A Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Basic: "Genç oyunculardan kurulu bir kadroya sahibiz. Bu oyuncu grubunun tecrübe kazanması için buradayız" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
A Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Veljko Basic, Hırvatistan'da başlayacak Avrupa Ligi 1. ayak maçlarına ilişkin, "Genç oyunculardan kurulu bir kadroya sahibiz. Bu oyuncu grubunun, Gençler Dünya Voleybol Şampiyonası öncesi tecrübe kazanması için buradayız" dedi.  Ligdeki ilk maçında Rovinj kentinde Belarus ile karşılaşacak ay-yıldızlı takımın antrenörü Basic, yaptığı açıklamada, yoğun maç takvimi nedeniyle ideal kadrodaki oyuncuları 17. Akdeniz Oyunları ve Avrupa Voleybol Şampiyonası'nı düşünerek Hırvatistan'a getirmediklerini söyledi.

Basic, Avrupa Ligi'nde genç oyunculardan kurulu bir takımla mücadele edeceklerini belirterek, "Aynı zamanda, Türkiye'nin ev sahipliğinde 22 Ağustos'ta başlayacak Gençler Dünya Voleybol Şampiyonası var. Bu oyuncu grubunun, dünya şampiyonası öncesi tecrübe kazanması için buradayız" diye konuştu. Tecrübeli antrenör, Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları rakipleriyle ilgili ise "Belarus'u biliyorum, daha önce karşılaşmıştık. İsrail'i çok iyi tanımıyorum ama genel itibariyle genç bir takım. Hırvatistan da genç oyunculardan kurulu kadroya sahip. Ayrıca kendi evlerinde oynayacakları için avantajlı gözüküyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler