DENİZLİ HABERLERİ

Gençlerden alkışlanacak proje

DHA
28.04.2017 - 13:02Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Çal İlçesinin Sazak Mahallesi'ndeki Sazak İlkokulu'nun duvarlarına Türk masal ve mizah kahramanlarının resimlerini yaptı. Gençler, öğrenciler için okul bahçesine de oyun alanları çizdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Çal İlçesi'nin Sazak Mahallesi'nde anlamlı bir projeye imza attı. Gençlik Meclisi kısa süre önce hayata geçirdiği 'Geleceğe Değer' projesi kapsamında, Sazak İlköğretim okulunu ziyaret etti. Ziyarette, Sazak İlköğretim Okulu öğrencilerinin yüzlerini boyayan ve balon dağıtan gençler, öğrencilerin oyun oynaması için okul bahçesine sek sek gibi geleneksel oyunları çizdi. Gençlik Meclisi üyeleri okulun duvarlarına ise Nasreddin Hoca, Karagöz- Hacivat ve Keloğlan gibi Türk mizah ve masal kahramanlarının resimlerini çizerek boyadı. Gençler daha sonra çocuklar ile oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, kendileri için çok anlamlı bir projeye imza attıklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Yılmaz, projeyle geleceğin mimarı çocuklar için çeşitli etkinlik ve program yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri olarak öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Türk masal ve mizah kahramanlarını tanımaları için duvarlara boyamalar yaptık. Okul bahçesine ise çocukların oynaması için sek sek gibi geleneksel oyunlarımızı çizerek boyadık. Öğrencilerin yüzlerini de boyayarak birlikte eğlenme fırsatı bulduk" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Gençlerden alkışlanacak proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençlerden alkışlanacak proje haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı