« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençler'de domuz gribi yok

Bursaspor maçından sonra sakatlanan Radelcic ve kaptan İlhan Eker'in sağlık durumlarıyla ilgili bilgi veren kulübün sağlık ekibinden uzman doktor Savaş Kudaş, takımda domuz gribi vakası görülmediğini de sözlerine ekledi.

ANKARA DHA
SON GÜNCELLEME

Savaş Kudaş, "İlhan'ın 6. kaburgasında büyük çaplı bir kırık var. İlhan bu hafta kesinlikle oynayamayacak. Sonraki hafta Antalyaspor maçında oynayıp oynamayacağına ise yeniden kontrol ettikten sonra karar vereceğiz. Burnu kırılan Radeljic de maskeyle oynayabilecek. Futbolcunun sağlık bilgilerini teknik heyete ilettik." dedi.

Takımda domuz gribiyle ilgili alınan önlemlere de değinen Kudaş, "Personelimizi ve futbolcularımızı hijyen konusunda eğitmeye çalıştık. Ayrıca kulüp sürekli dezenfekte ediliyor. Aşı için de gerekli başvuruları yaptık. Birkaç futbolcumuzda grip görüldü, ancak domuz gribi vakası olmadı. Thomas Doll, Almanya'da bu aşıyı olmuş. Takımda da futbolcuların aşı olması konusunda bir baskı yapmıyor ve herkesi özgür iradesine bırakıyor. Biz de aşılar geldikten sonra isteyen futbolcularımız, teknik ekibimiz ve personelimize bu aşıyı yapacağız" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz