Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlerbirliği'nin “Cavcav'a bile” borcu yok

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, kırmızı-siyahlı kulübün kendisi dahil kimseye borcunun olmadığını belirterek, “Benim için eli sıkı diyorlar. Bugünü değil, Gençlerbirliği'nin geleceğini düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırmızı-siyahlı kulübün çıkarlarını kendi menfaatlerinden önde tuttuğunu, kişisel harcamalarında bir, Gençlerbirliği'nin harcamalarında ise on kez düşündüğünü kaydederek, Türkiye'de UEFA kriterleri tam olarak uygulandığında herkesin kendisini çok daha iyi anlayacağını söyledi.

Gençlerbirliği olarak geçmişte büyük sıkıntılar yaşadıklarını, ancak hiçbir zaman mütevazı bütçelerini aşacak harcamalar yapmadıklarını dile getiren duayen başkan, Türk futbolunun şu an yaşadığı krizin en büyük nedeninin kulüplerin aşırı harcamaları olduğunu iddia etti.

“Ankaragücü, 100 yıllık bir çınar”

İlhan Cavcav, yarın derbi maçta karşılaşacakları Ankaragücü'nün zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Ankaragücü, 100 yıllık bir çınar. Kulübü bu duruma düşürenler, 'sen ben' tartışmasını bırakıp, kulübü selamete çıkaracak kararlar almalı” diye konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün içinde bulunduğu durumun kendisini de çok üzdüğünü, Ankaragücü için bir an evvel harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Cavcav, şöyle devam etti: “Ankaragücü, 100 yıllık bir çınar. Kulübü bu hale düşürenler bir an önce 'sen ben' tartışmasını bırakıp, kulübü selamete çıkaracak kararlar almalı. Transfer dönemi hala devam ediyor. Ankaragücü transferle ilgili sorunlarını hallederse, biz de Gençlerbirliği olarak kardeş takımımıza gereken desteği verebiliriz. Yeter ki bu güzide camia bu ortamı sağlasın.”

Gençlerbirliği başkanı olarak Ankaragücü karşılaşmalarının kendisi için ayrı bir yerinin olduğunu kaydeden Cavcav, “Hem 19 Mayıs Stadı'nda, hem de Tandoğan'da sayısız Ankaragücü maçı izledim. O dönem Ankaragücülüler, Gençlerbirliğililer, Hacettepeliler maçları arada tel örgü olmadan birlikte izlerdi. Maç bitince de insanlar kol kola, dostluk içinde stattan ayrılırlardı. Sonuç ne olursa olsun, eminim yarın da taraftarlar eskiden olduğu gibi stattan kol kola, dostluk içinde ayrılacak” şeklinde konuştu.

Milletvekillerinin Ankaragücü'ne verdiği desteğini “gecikmiş” olarak değerlendiren İlhan Cavcav, başkent takımlarının diğer şehir kulüplerinden farklı olarak bu tür desteklerden yoksun kaldığını savundu.

“Geç kalınmış olsa da destek önemli” diyen Cavcav, “Ankaragücü ile Gençlerbirliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentini temsil ediyor. Zor durumdaki Ankaragücü'ne her türlü destekten memnuniyet duyarım” ifadelerini kullandı.

“Bu sezon bir milat”

İlhan Cavcav, 26 Ocak'ta toplanacak Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'na ilişkin ise genel kurulun sonucundan bağımsız, 2011-2012 sezonunun Türk futbolu için bir “milat” olacağı yorumu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler