« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlerbirliği'nden 'falcı' açıklaması

Gençlerbirliği Kulübü, Alman Bild am Sonntag gazetesinde teknik direktör Fuat Çapa ile ilgili olarak yayımlanan haberle ilgili olarak resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk medyasının habere gösterdiği ilginin, kendileri tarafından şaşkınlık ve tebessümle takip edildiğinin belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
“Almanya basınında yaptığı asparagas haberlerle imajı ve itibarı sabit Bild am Sonntag gazetesinde, teknik direktörümüz Fuat Çapa'nın maç kadrolarını “bir falcı”nın desteğiyle kurduğu şeklinde yer alan habere, basınımızın gösterdiği ilgiyi şaşkınlık ve tebessümle takip ediyoruz. Böyle bir haberi Türk medyasının dikkate almayacağını tahmin eden kişilerin, sahip oldukları bağlantılarla böyle bir dedikoduya ciddiyet katmak için yabancı basını seçtikleri anlaşılmaktadır. Magazin boyutundaki bu haberin futbola dair eğlenceli konu bulmakta sıkıntı çeken basınımıza bir fırsat verdiğini görüyor ve bunu anlayışla karşılıyoruz. Ancak şu ana kadar bilimsel yaklaşımıyla herkesin takdirini kazanan teknik ekibimize yönelik bu asılsız dedikodu, ne başarımıza gölge düşürebilir, ne de teknik direktörümüze duyduğumuz güveni sarsabilir."

Bunları da Beğenebilirsiniz