« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlerbirliği işi sağlam tutuyor

Sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği, iki ismi daha kadrosuna katarak, kadro derinliği yaratmayı hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Transfer dönemini gurbetçi Mehmet Kara'yı kadroya katarak başlayan ve daha sonra Almanya'dan genç milli futbolcu İlkay Durmuş'u transfer eden başkent temsilcisi, yabancı transferinde de Sırp Milli Takımı oyuncusu Tosic ve İspanya'dan da Sırp forvet Lekiç'i kadrosuna dahil etti.

Ankara'da yapılan ilk etap kamp çalışmalarının ardından Belçika'nın Gent kentinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Gençlerbirliği, burada oynadığı 4 hazırlık maçının ardından takıma yapılacak takviyeler konusunda da girişimlerini şekillendiriyor.

Kulüp genel menajeri Cem Onuk, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, defans ve forvet bölgesinde takımın transfere ihtiyacı olmadığını belirterek, “Orta sahaya etkili bir oyuncu, forvet hattına da alternatif bir isim araştırıyoruz” dedi.

Orta sahaya yapılacak transferin “nokta atışı” olması gerektiğinin altını çizen Onuk, “Özellikle forvet hattına önemli katkı sağlayacak, aynı zamanda da defansa yardımcı olabilecek yapıda bir oyuncu istiyoruz. Futbolcunun bloklar arasındaki bağlantıları kuracak özelliklere sahip olması bizim için ilk kriter. Alternatiflerimiz mevcut ve bu isimleri izlemek üzere bir arkadaşımız yurt dışına gidiyor. Özellikle belirlediğimiz isimleri izleyecek ve aynı zamanda alternatif futbolcuları da takibe alacak” diye konuştu.

Kamp dönemi

Cem Onuk, Gençlerbirliği'nin yeni sezon hazırlık kamplarını da değerlendirirken, takımın yavaş yavaş istedikleri seviyeye geldiğini söyledi.

Güzel ve huzurlu bir kamp dönemi geçirdiklerinin vurgulayan Onuk, şöyle devam etti:
“Takıma yeni katılan isimlerin uyumu bizi fazlasıyla memnun etti. Özellikle Tosic, sanki yıllardır bizimle beraber gibi. Tecrübesi ve liderlik özelliğiyle takımdaki genç oyunculara örnek oluyor. Teknik ekiple oyuncular arasındaki ilişkilerde de kendisi önemli katkı sağlıyor. Kampta oynadığımız son maçı kazanmamız hem moral açısından, hem de geldiğimiz noktayı görmemiz açısından çok önemliydi. Türkiye'ye kazanarak dönmemiz de futbolcularımızın moral seviyesini üst noktaya taşıdı. Yapmayı planladığımız bu iki transferle, çok daha iyi seviyeye geleceğiz.”

Türkiye Spor Yazarları Ankara Şubesi'nin düzenleyeceği turnuvada sezon öncesi takımın son halini göreceklerini söyleyen Onuk, “Lige kupa kazanmış bir takım olarak girme amacındayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz