« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlerbirliği FIFA'ya gidiyor

G.Birliği'nin Avustralyalı futbolcusu James Troisi'nin, Kayserispor'a transfer olması iki kulüp arasında gerginliğe yol açarken, G.Birliği Kulübü, TFF ve FIFA'ya gitme kararı aldı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği ile 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan James Troisi, kulübe ilk geldiğinde ön protokole koyulan anlaşmazlık halinde 1 milyon Dolar'ı her iki taraf da öder ibaresini kullanarak, Gençlerbirliği Kulübü'nün hesabına 1 milyon Dolar yatırdı ve sözleşmesini feshetti.

FIFA menajeri olan Troisi'nin babası Albino Troisi, Kırmızı-Siyahlı kulüple transferinde yapılan ön protokol gerekçesi ile sözleşmeyi feshetti. Resmi sözleşme öncesi yapılan prokotol iptal edilmeyince, Troisi'nin babası anlaşmazlık halinde her iki taraf da 1 milyon Dolar öder opsiyonunu kullandı. Ön protokol ile sözleşmeyi fesheden Troisi, FIFA'dan geçici lisans alarak Kayserispor ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Troisi için Gençlerbirliği Kulübü, Futbol Federasyonu'na ve FIFA'ya yazılı ve resmi olarak müracaat ediyor. Gençlerbirliği yetkilileri bu tür sözleşmelerde yapılan akitlerin gelecekte kulüpler arasında hüsumete yol açacağını belirterek, Kayserisporun yaptığının fırsatçılık olduğunu belirttiler.

Gençlerbirliğinde yıllık 275 bin dolara oynayan Troisi'ye Kayserispor"un yıllık 500 bin dolar teklif ederek 4 yıllık imza attı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler