« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençlerbirliği A numunesine itiraz etti

Gençlerbirliği Kulübü, idrarında yasaklı madde bulunduğu ifade edilen Orhan Şam'ın (A) numunesine itiraz etti.

Ercan ATA/ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği futbolcularından Orhan Şam'ın, Spor Toto Süper Lig'de oynanan Galatasaray maçının ardından alınan idrar numunesinde yasaklı madde bulunduğu belirtilirken, itiraz hakkı için 48 saatlik süresi bulunan Gençlerbirliği yönetimi, bugün Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'ne itiraz dilekçesini gönderdi. Gençlerbirliği Kulübü, Orhan Şam'ın (A) numunesine itiraz ederek, (B) numunesinin açılmasını talep ederken, (B) numunesinin 6 Ocak Perşembe günü Gençlerbirliği kulübü yetkilileri ve doktorlarının da bulunduğu bir yerde açılacağı ifade edildi. Futbol Federasyonu, Orhan Şam'ın (B) numunesinin de pozitif çıkması halinde 10 gün içerisinde futbolcunun cezasını belirleyecek. Ancak sonucun negatif çıkması halinde ise Gençlerbirliği yönetiminin Futbol Federasyonu'na karşı hukuksal mücadeleyi başlatacağı öğrenildi.

GENÇLERBİRLİĞİ KULÜBÜ'NDEN FUTBOL FEDERASYONU'NA TEPKİ

Gençlerbirliği Kulübü, Orhan Şam'ın (A) numunesinde yasaklı madde bulunmasıyla ilgili olayın, kendilerine henüz bir tebligat gelmeden medyada yer almasına tepki gösterdi. Kulüp, tebligatın medyada yer aldıktan bir gün sonra ellerine geçtiğini belirtti. Orhan Şam ise böyle bir maddeyi kesinlikle kullanmadığını ifade ederek, "Ben 5 vakit namaz kılan bir insanım. Kendime ihanet ederim, ama asla bilmediğim hiçbir ilacı kullanmam. Başım ağrısa da doktora sorarak ilaç kullanan bir insanım" dedi.

GENÇLERBİRLİĞİ TARAFTARLARINDAN ORHAN ŞAM'A DESTEK

Orhan Şam'a destek olan Gençlerbirliği taraftarları, doping olayında hata yapıldığına inandıklarını ifade ederek, şöyle bir açıklama yaptı:

"Bu olayın ortaya çıkma şekli, kulübün haberi olmadan TFF'nin medyaya sızdırması hukuksal bir sonuç doğuruyor. Etik kurallara uymadılar. Gençlerbirliği'nde de şu ana kadar hiçbir yönetici futbolcusunu savunmadı. Bu, yöneticilik anlayışına sığmamaktadır. İlhan Cavcav, bugüne kadar İstanbul kulüpleriyle kapışırken, belki de suçu bulunmadığı ortaya çıkacak olan Gençlerbirliği'nin cefakar futbolcusu Orhan Şam'la ilgili neden çıkıp destek açıklaması yapılmadı?"


Bunları da Beğenebilirsiniz