ZONGULDAK HABERLERİ

Gençler “Supertramp” Grubunda Buluşuyor

IHA
16.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

GENÇLER, OLUŞTURDUKLARI GRUPLA 18-30 YAŞ ARASI GENÇLERİN YURT DIŞINA GİTME İMKANI İÇİN ÇABALIYOR

IHA

Zonguldak’ta “Supertramp” grubunu kuran gençler, 18-30 yaş arası gençliğin yurt dışına açılan kapısı olmak için çabalıyor.
Zonguldak’ta “Supertramp” grubunu kuran gençler, 18-30 yaş aralığındaki tüm bireylerin ilgi odağı olmayı hedefliyor. Gençlerin bir araya gelip proje yazmak amacıyla oluşturduğu bu informal grup, diğer derneklerin projelerine katılmak yerine kendi yazdığı projeler ile Avrupa’yı keşfetmeyi hedefliyor.
Grubu tanımlarken projelerden de bahseden Grup lideri Mert Şenuzun, “Gençler üniversite öğrencileri oldukları için bir yere bağlı kalamayacaklarından ve herhangi bir gelir yada sermayeleri olmadığından henüz bir dernek çatısı altında değiller. Gençler, bunun yanında sosyal medya hesaplarından 18-30 yaş arası bireylere hitap eden Erasmus+ gençlik projeleri paylaşıyorlar. Supertramp Gençlik Grubu 1 Ekim tarihinde Erasmus+ KA1 Gençlik Değişimi Projeleri adı altında ilk projesini Türkiye Ulusal Ajansı’na teslim etmiştir. Gençler bir sonraki başvuru döneminde birçok Erasmus+ Gençlik Projesiyle başvuru yapacaklar. Bu projeler sayesinde başvurular sonucu seçilen gençleri Ulusal Ajans tarafından verilen hibe ile yurtdışına getirebiliyorlar veya ülke içindeki projelere dahil edebiliyor. Biz gençlere yeni bir yurtdışı kapısı açtık, ileride bu projelerle uğraşan bir dernek olmayı hedefliyoruz. Bu yolda benim üzerimde büyük emeği olan Mesut Bayezit’e teşekkürü bir borç bilirim." İfadelerine yer verdi.
Projelere dahil olmak isteyenler ise supertramp2015@outlook.com.tr adresine mail atarak iletişime geçebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Gençler “Supertramp” Grubunda Buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençler “Supertramp” Grubunda Buluşuyor haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı