« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gençler 'şeytanın bacağını kırdı'

Turkcell Süper Ligi'nde, haftayı Malatyaspor galibiyetiyle kapayan Gençlerbirliği'nde, basın sözcüsü Muammer Akyüz, “Nihayet şeytanın bacağını kırdık” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlk 6 haftada 4 beraberlik ve 2 yenilgi almalarının kendileri baskı yaptığını, ancak Malatyaspor maçından alınan 3 puanla bu baskının ortadan kalktığını söyleyen Akyüz, ilk haftadan itibaren mücadeleci oyun sistemlerine rağmen galip gelemediklerini söyledi.

Akyüz, “Bu maç için takımımıza inancımız tamdı. Kazanamama psikolojisi ile birlikte Malatyaspor'un başında görev yapan teknik adamın bizim eski hocamız Ziya Doğan olması, karşılaşmayı olduğundan daha zor bir hale soktu. Tüm olumsuzluklara rağmen her iki yarıda da çok üstün bir oyun sergileyerek, haklı bir galibiyet aldık” dedi.

Kazanılan ilk 3 puanla birlikte şanssızlıklardan tamamen kurtulduklarına inandıklarını da belirten basın sözcüsü Muammer Akyüz, ”Önümüzdeki hafta Gaziantepspor deplasmanında zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Rakibimiz geçen haftayı deplasmanda galibiyetle kapadı. Bize karşı moralleri yüksek olarak mücadele edeceklerdir. Ancak, bizde kendine güvenen bir ekip olarak maça çıkacağız. İnancımız Gaziantep deplasmanından da galibiyetle döneceğimiz yönündedir. Bu haftadan itibaren özlenen Gençlerbirliği, yeniden sahada olacaktır” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler